Pozvánka na charitativní společenský večer pro SOLIBAD

Peter Gade, Taufik Hidayat, Carolina Marin, Lee Yong Dae, Rexy Mainaky a další legendy světového badmintonu. Ti všichni spojili své jméno s mezinárodní nadací Solibad, která má za cíl podporovat humanitární projekty pro nejen badmintonové komunity po celém světě.

„Když jsme naši nadaci spustili, neměli jsme absolutně žádné tušení, jaký dopad ve světě badmintonu to bude mít,“ říká Francouzka Pi Hongyan, někdejší světová dvojka ve dvouhře žen a globální ambasadorka projektu Solibad. Pi stála u samotného zrodu nadace společně s francouzským fotoreportérem (a autorem snímků z Badmintonphoto hojně užívaných na webu Czech Badminton) Raphaelem Sachetatem.

Během deseti let existence čím dál větší parta nadšenců, dobrovolníků, lokálních ambasadorů a dalších, kteří chtěli přidat ruku k dobrému dílu, vybrali skrz 22 převážně regionálních projektů více než 300 000 dolarů (téměř 7 milionů Kč). Z programů benefitovalo přes 4000 dětí převážně v rozvojových zemích.

Badminton tak díky Solibadu pomáhal třeba na Haiti, v Indonésii či Brazílii. Došlo ale i na nebadmintonové projekty, to když nadace financovala vzdělávání teenagerů, kteří onemocněli AIDS v Ugandě, či podporovala vznik a provoz knihovny pro děti z kasty nedotknutelných v Indii.

Do projektu se postupně zapojily i kluby a národní federace včetně Českého badmintonového svazu, ambasadorem projektu byl u nás olympionik Petr Koukal. Historie aktivit Solibadu na našem území čítá i exhibici zorganizovanou Vojtěchem Šelongem či dražby sportovního vybavení.

V Čechách je ale Solibad znám hlavně díky aktivitám kolem plesu badmintonistů, který později přijal název Charitativní společenský večer pro Solibad.

V roce 2019 se na této akci v Tyršově domě v Praze vybralo 15.000 Kč, které od organizátorek Martiny Maixnerové a Milady Novákové putovaly přímo otci projektu Raphaelu Sachetatovi. Na 29. února 2020 je naplánován již šestý ročník tohoto společenského večera, na který jste srdečně zváni!

Zdroj: www.czechbadminton.cz