Pozitivní začátek roku 2020…

Novoroční soustředění

S novým rokem přichází i nová badmintonová sezóna. Naši hráči se na ni začali připravovat na tradičním „novoročním“ soustředění, které probíhalo od 2. do 5. ledna. Celkem šestnáct hráčů se sešlo na dvoufázové tréninky v astrácké hale. Pod vedením trenérů Dana Pecáka, Míši Myšákové a Terky Kobylákové se hráči věnovali kondiční (rychlostní vytrvalost, obratnost, koordinace) i herní (technika, nastřelování, herní kombinace) přípravě. V nedělním odpoledním tréninku stihli všichni odehrát i první zápasy tohoto roku. Po skončení posledního tréninku následovala záludná otázka ze stran trenérů: „Proč jsem se rozhodl zúčastnit tohoto soustředění a jaký mám cíl do nové sezóny?“. Při pohledu na vyděšené výrazy všech okolo, jsme se shodli, že náš trenérský cíl do nové sezony bude zlepšit komunikaci :). Naštěstí jsme se odpovědí ohledně soustředění nakonec dočkali skoro u všech, většina měla jasno i v tom, s jakým cílem do sezóny vstupuje. Ať jsou tedy vaše cíle jakékoliv, běžte si za nimi, pracujte na sobě a nevzdávejte se.
Jsme rádi za pozitivní přístup a poctivou práci všech zúčastněných a věříme, že úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat.

Napsala: Míša Myšáková

Erika Osičková na přípravném kempu Talent Teamu

Ve stejném termínu novoročního soustředění na Astře, Erika vyrazila do sportovního centra v Nymburku, kde se konal přípravný kemp Talent Teamu na již tradiční turnaj družstev Nation to Nation kategorie U13 v Maďarsku. Do města Pésc, které leží na jihozápadě Maďarska, odcestuje spolu s dalšími třemi hráčkami a čtyřmi hráči. Budeme držet palce!

Oblastní přebor dospělých s postupem na MČR

Jak jsme již informovali na FB, v sobotu 4.1. se konal ve Štěrboholech postupový turnaj Prahy, kde si vítězové všech disciplín zajistili účast na MČR dospělých. Postup ve čtyřhře mužů vybojovali Lukáš Kurz s Jakubem Zahrádkou, bronzovou příčku obsadil Jan Fiala s Kristianem Lecianem. Další zlato a postup na MČR ve smíšené čtyřhře přidala Valča Sonnková spolu s Pavlem Synovcem (Sokol Radotín Meteor Praha). A naše nejmladší hráčky, které ještě spadají do kategorie U17, Andrea a Bětka Kobylákovy získaly 3. místo ve čtyřhře žen.

Kompletní výsledky naleznete ZDE

GPC U15 v Olomouci

Z daleké Olomouce si stříbrnou medaili přivezl Michal Moravec z dvouhry chlapců a tím si zajistil i účast v této disciplíně na únorovém GPA, které bude hostit Hradec Králové.

Komletní výsledky naleznete ZDE

GPC U13 v Českých Budějovicích

Na jih do Českých Budějovic vyrazili naši nejmladší, Daník Pešek s Nelčou Pavlišovou, kde se více dařilo Nele, která získala spolu s Terezou Ševelovou (TJ Chemička Ústí nad Labem) bronzovou medaili ve čtyřhře dívek.

Kompletní výsledky naleznete ZDE

A to je teprve začátek…:-)

 

 

  • D331CE78-75E6-4C20-B6F0-6681A384D9BE