OP U17: cenné kovy i postup na MČR

Tuto sobotu 19.10. se ve vinořské tělocvičně ZŠ konal oblastní přebor kategorie U17, ze kterého se vítězové všech disciplín kvalifikovali na mistrovství ČR. Přímý postup na MČR si zajistili díky postavení na celostátním žebříčku Vráťa Erhart v deblu a mixu, Andy Kobyláková v mixu, ostatní si museli vybojovat postup právě na tomto kvalifikačním turnaji. Za Astru startovala osmičlenná skupina: Andy a Bětka Kobylákovy, Týna Bálintová, Nela Veverková, Vráťa Erhart, Teo Schinko, Honza Urban a Vojta Havránek. Naši hráči dovezli celkem šest medailí a další postup na MČR.

Ve smíšené čtyřhře se nám příliš nedařilo, všechny naše páry skončily před bránou čtvrtfinále.

Ve dvouhrách jsme doufali v dosažení té nejvyšší mety. V singlu chlapců byl pro Tea a Vojtu osudným Vojta Havlík z Radotína, který vyřadil Tea v prvním kole a Vojtu nevpustil do semifinále. Honza ve druhém kole natrefil na nasazenou dvojku Daniela Fursta, kterého v semifinále porazil Vráťa. Ve třísetovém finálovém zápase bohužel Vráťa nestačil na Tomáše Bláhu z Radotína a na MČR ho uvidíme pouze v párových disciplínách. Podobný scénář nastal v singlu děvčat, kdy Andy suverénně došla až do finále, ale nasazenou jedničku Kláru Šilhavou z Hamru ve třech setech neporazila.

Nejúspěšnější disciplínou pro naše hráče byla čtyřhra. V této disciplíně naše děvčata upozadila kluky, kteří svoji cestu zakončili v osmičce. Andy s Bětkou se v semifinále utkaly s Nelčou a Týnou. Kobylky měly cíl jasný…vítězství a postup!

Všem hráčům gratulujeme k medailím i postupům na MČR kategorie U17, které se bude konat první listopadový víkend v Ostravě. Budeme držet palce!

Kompletní výsledky naleznete ZDE