Oblastní přebor v kategorii U15 přinesl Astře sbírku medailí

Tuto sobotu jsme na Astře pořádali oblastní přebor kategorie U15, ze kterého vítězové postupují na Mistrovství republiky. Všech našich 16 hráčů dorazilo na turnaj hned po ránu, vypomohlo s přípravou haly a dalo se do bojů o cenné kovy. V čele s hlavním rozhodčím Lukášem Kurzem a za pomoci Petry vše probíhalo hladce.

Ve smíšené čtyřhře se mezi 8 nejlepších párů probojovaly hned 3 celé Astra páry a jeden složený. Složená dvojice Michal Moravec s Ivčou Treperovou z SK Prosek si vedla ze všech nejlépe a dorazila až do finále. V maximálně napínavé třísetové bitvě zvítězili Michal s Ivčou 25:23 ve třetím setu a postupují tak na MČR!

Mezitím se už rozběhla soutěž jednotlivců v obou halách, dívčí část v zadní hale pomohl zorganizovat Jirka Havránek. I děvčata bojovala jako o život, skoro každá si připsala nějaký zajímavý „skalp“, ale na medaile to ještě letos nebylo. Počkáme na příští rok, máme v této kategorii ještě pár mladších nadějí.

Ve dvouhře kluků se nám naopak vedlo dost dobře a v semifinále se objevili hned 3 astrácká jména. Lukáš Pavlica, Marek Čepela a Honza Urban. Nakonec největší psychickou odolnost prokázal Honza – v semifinále porazil Jardu Karbana (Radotín) ve třetím setu 27:25 a ve finále Marka Čepelu 24:22! To jsou nervy:-). Gratulujeme k postupu na MČR!

Ve čtyřhře dívek nám cinkla jedna bronzová medaile v podání Nely Veverkové a Terky Pavelkové. Ve čtyřhře kluků pak stříbrná Honzovi s Vojtou Havránkem a budeme vyčkávat, zda se postup na MČR nepodaří z druhého místa.

Rozhodně musím vyzdvihnout opět podporu týmu, vzájemné fandění velké skupiny našich hráčů i doboru domácí atmosféru s různými návštěvami trenérů a dalších hráčů.

Kompletní výsledky naleznete ZDE