Naši hráči na mistrovství Evropy juniorů

Ve dnech 7.-16.9.2018 se v estonském hlavním městě Tallinnu konalo mistrovství Evropy juniorů. Z Estonska si ČR odvezla dva vynikající výsledky: páté místo v soutěži družstev a páté místo v soutěži jednotlivců. Mezi nominovanými byli i naši tři „astráci“: Valentýna Sonnková, Tereza Kobyláková a Vít Kulíšek, na které jsme patřičně hrdí.

 

Co jste hráli za disciplínu a s kým?

Valča:  S Vítkem jsme měli dost podobný los jako minulý rok na ME v Praze (MEJ U17), akorát se lišilo první kolo. V prvním kole jsme měli běloruský pár, šli jsme na kurt s tím, že je neznáme, ale měli bychom je porazit. Bohužel jsme ve třetím setu nezvládli koncovku a zápas prohráli. Byla jsem naštvaná, ale byla to zase nová zkušenost a zápas jsem si užila.

Terka:  Byla jsem nominována do mixu s Vaškem Palánem z Proseka. Los jsme neměli ideální, ale taky to mohlo být horší. Hráli jsme proti nasazeným dvojkám Stoynov/Popovská. Zápas jsme odehráli jak nejlíp jsme mohli a byla škoda, že se zápas nehrál na tři sety.

Vítek:  Hrál jsem debl s Vaškem Palánem, kde jsme měli těžký los (Holanďany). Dále jsem hrál mix s Valčou Sonnkovou, kde jsme měli přívětivý los, který jsme bohužel neproměnili.

 

Jaká byla atmosféra v týmu a na celém MEJ?

Valča:  Celkově se mi atmosféra moc líbila, jak v týmu, tak celkově na MEJ. Možná jsme po všem tom troubení a vřeštění byli trochu ohluchlí a vyplivaní, ale o tom to je. 😀

Terka:  Nejlepší byla týmová část, kde všichni fandili jak nejlíp mohli.

Vítek:  Atmosféra byla dobrá, zejména na družstvech, kde jsem byl od začátku.

 

Která země na vás udělala největší dojem a proč?

Vítek:  Největší dojem na mě udělalo rozhodně Dánsko, protože dokážou udělat z každého hráče dobrého hráče.

 

Váš největší zážitek? Co byste chtěli ostatním sdělit?

Valča:  Pořádně se oblékat. Když jste v severních zemích, abyste potom zbytek mistrovství nebyli nastydlí jako většina českých reprezentantů tady na MEJ v Estonsku.

Terka: Celkově jsem si mistrovství hrozně užila a měla příležitost vidět spoustu dobrých zápasů.

Vítek:  Makejte, protože o ničem jiném to není.

 

Na čem budete po zkušenosti z MEJ pracovat?

Terka:  Po mistrovství začínám znovu trénovat singla a připravuji se na další turnaje.

Vítek:  Po MEJ se připravuji na MSJ, takže dále pokračuji v běžném každodenním tréninku.

 

Foto: Mark Phelan/Badminton Europe/Češi byli slyšet i na tribuně (zdroj www.czechbadminton.cz)

Foto: Oleg Harchenko/Český tým pro MEJ 2018 včetně trenérů Pavla Floriána, Michala Hubáčka a fyzioterapeutky Elišky Maixnerové (zdroj www.czechbadminton.cz)

  • Valča
  • Terka
  • lvicata-550x341