Naši dospělí vybojovali medaile na MČR dospělých

Mistrovství republiky dospělých se tento víkend zúčastnila pěkná řádka našich hráčů. Nejstarším, jediným a zároveň nějúspěšnějším účastníkem ve dvouhře mužů Zdeněk Sváta se probojavl velmi trpělivou hrou až mezi 8 nejlepších! Ve čtvrtfinále měl pak možnost zahrát si s loňským mistrem republiky Janem Loudou a jak sám říká „to je úplně jinej level“. Rozhodně pro Zdendu obrovský úspěch a odměna za jeho pozitivní a sportovní přístup k celému životu.

Ve dvouhře žen nás reprezentovala Míša Myšáková, Terka Kobyláková a Majda Lajdová. Terka s Majdou se probojovaly podobně jako Zdenda do osmičky, kde statečně bojovaly o postup do semifinále. Majda témeř přinesla překvapení turnaje, když s pozdější Místryní Terezou Švábíkovou hrála oba dva sety v nastavení! Ani Terka nedala své soupeřce Zuzce Pavelkové (pozdější finalistce) nic zadarmo a v prvním setu jí dala jasně najevo, že je třeba s ní počítat. Podlehla až na 3 sety. Míša se probojovala do druhého kola.

Ve čtyřhrách nastoupila Majda se svojí celoživotní partnerkou Denisou Šikalovou z Benátek, Terka Kobylákovás Pavlínou Krpatovou z Pardubic, Domča Kurzová netradičně s Valentýnou Sonnkovou, Eliška Maixnerová tradičně s Hankou Milisovou z Českého Krumlova a kluci Lukáš Kurz s Vítkem Kulíškem. Všichni zvládli své úvodní zápasy a mohli tak bojovat o medaile. Eliška s Hankou musely opravdu bojovat proti nastupující mladé generaci, nakonec zápas zvládly a získaly tak bronzové medaile. Majda s Denisou měly svou větev na postup snazší a tak se probojovaly až do finále. Tam jim v další výhře zabránily Míša Fuchsová s Bětkou Bášovou, stejně jako Elišce s Hankou v semifinále. Ze čtyřhry dívek ale pro Astru Elišky bronz a Majdy stříbro! Gratulujeme!

Ve smíšené čtyřhře byli našimi zástupci Domča s Petrem Jelínkem z Brna, Valča s Michalem Hubáčkem ze Sokol Radotín, Terka Kobylka s Adamem Blaníkem z Orlové, Majda se svým „staronovým partnerem“ Pavlem Drančákem ze Sokol Radotín, Lukáš se Zuzkou Klusoňovou a Vítek se svojí novou reprezentační kolegyní  Lucií Krpatovou z Pardubic. I v mixech se nám dařilo a druhý den do bojů o medaile nastoupily Zuzka s Lukášem, Domča, Majda i Valča. Radovat se nakonec i bez mé přítomnosti po ranní lehké dopravní nehodě mohla Domča s Petrem Jelínkem a Majda s Pavlem Drančákem. Ti se dokonce mohli ještě radovat dále, když vybojovali postup do finále! Bronz pro Domču a nakonec stříbro pro Majdu jsou velkým úspěchem. Především, že Majda své finále v kalamitní situaci stihla;-) Znovu gratulujeme!

Mistrovství tedy přineslo několik medailí a tak se začínáme těšit na „Večer mistrů“, kde se sejdou všichni medailisté z MČR všech kategorií. A věřím, že nás bude příští rok ještě víc:-)

 

  • Domča s Jelenem a já MČR 2019
  • Eliška s Miliskou MČR 2019
  • Majda s Denisou MČR 2019