Náš oddíl získal statut SpS pro rok 2021

Český badmitnonový svaz nastartoval v roce 2020 nový systém péče o talentovanou mládež, respektive dal tomuto systému novou tvář. Přípravu těch nejlepších hráčů a hráček badmintonu rozděli do tří stupňů systematické přípravy, které finančně podporuje.

 

Více informací o projektu najdete na webu ČBaS.

Náš badmintonový oddíl se díky dlouholetým výsledkům práce s mládeží, velké členské mládežnické základně, vzdělaným trenérům i díky      I. lize a pravidelné účasti na MČR dorostu zařadil mezi 5 nejlépe hodnocených klubů, kterým byl přiznán statut Sportovního střediska (SpS). Celkem vzniklo po celé ČR 20 Sportovních středisek, která zajišťují přípravu vybraných talentovaných dětí do 15 let a ty nejlepší svěřence a svěřenkyně připravují na přechod do Sportovního centra mládeže (SCM).

I přes pandemickou situaci jsou trenéři s hráči i rodiči v kontaktu prostřednicvtím online tréninků, individuálních setkání venku nebo připravují dětem spolu s ostatními hráči oddílu různé výzvy. Před Vánoci prošli všichni zařazení hráči individuálním testováním, aktuálně se učí pracovat s tréninkovou aplikací XPS, kde jim připravujeme tréninkový program včetně odkazů na videa nebo s videi, kde prováděná cvičení vidí. Do sportovního střediska našeho oddílu byli zařazeni tito hráči:

Marek Čepela (2007) – již směřuje do SCM, tedy o stupeň výše, Erika Osičková (2008), Dinh Duc Trung (2008), Ondřej Klaus (2009), Nela Pavlišová (2009), Daniel Pešek (2009), Lucie Bednářová (2010) a Julie Rumlová (2010).

Každé Středisko může zařadit maximálně 8 hráčů a v konkurenci našeho oddílu nebyl výběr jednoduchý. Je tedy třeba zdůraznit, že výměna hráčů je možná a víme, že máme v oddíle i další talentované a ambiciózní hráče a budeme je po návratu na kurty sledovat.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem spolupracujícím rodičům, protože bez nich by sportovní činnost dětí byla v době covidu složitá, ceníme si opravdu moc jejich podpory i zapojení do všech zimních výzev, jejichž výsledky najdete na oddílovém facebooku.

Doufáme, že všichni naši závodní hráči od žáků po dospělé sportují a těší na společné setkání se svými badmintonovými přáteli třeba alespoň venku a někdy snad i na kurtech:-) Nezapomeňte, že se máte kam vrátit!

 

  • Astra_ Certifikat_SpS