Mezinárodní turnaj v Záhřebu

Menší skupina hráčů se tento víkend zúčastnila mezinárodního turnaje v Záhřebu. Nominaci na turnaj dostali především singlisté, kteří jeli sbírat cenné zkušenosti s jinými soupeři nebo kteří  plánují vydat se cestou vrcholového sportu. Poměření sil a konfrontace s hráči z Rumunska, Bulharska či Německa byla pro nás velkým přínosem a poučením.

Vyrazili jsme již ve čtvrtek ráno společným autem do společného „bytu“, které zařídila hlavní organizátorka Petra. Cesta probíhala celkem v klidu, večer jsme ještě stihli navštívit centrum města Záhřebu.

V pátek na turnaji jsme odehráli smíšené čtyřhry, kde jsme všichni vypadli ve svých prvních zápasech prvního nebo druhého kola.  Zjistili jsme, že holky hrají výrazně rychleji, než jsme zvyklí a kluci každou chybu (např, nízký výhoz) trestají okamžitě útokem.

Ve dvouhrách jsme taktiku ale zvládli, Vojta Havránek a Marek Čepela dokázali ve skupinách vyhrát všechny své zápasy a postoupit do pavouku. Ani tam se nenechali zahanbit  a potrápili své soupeře – Vojta 18:21 ve třetím a Marek v nastavení druhého setu. Michal Moravec ve skupině vyhrál dva zápasy, bohužel třetí ho před postupem ze skupiny zabrzdil. Tento prohraný zápas rozhodně zahrál nejlépe a po prvním dni utrápených výher jsme prohru hodnotili pozitivně. Emma Hanzlová si ve skupině vybojovala jednu výhru a dvě prohry, z nichž jedno byl maximálně inspirativní zápas s Ruskou Kharlampovich, která nakonec celý turnaj vyhrála! Erika Osičková narazila na dvě velmi dobré soupeřky už ve skupině a třetí hráčka druhý den nedorazila, takže se spíše zasoustředila na čtyřhru s Amálkou Maixnerovou (SK Prosek) a společně vybojovaly třetí místo!

Cesta domů byla poněkud náročnější, ale vrátili jsme se z turnaje spokojeni a ponaučeni. Za odřízení celé cesty a dobrý „backround“ po celou dobu turnaje děkujeme Petře.

Markéta

Kompletní výsledky naleznete ZDE

 

 

  • Záhřeb 2019 výjezd
  • IMG_5007
  • IMG_5011
  • IMG_5004