Mezinárodní turnaj v Berlíně

Na mezinárodní turnaj s dlouholetou tradicí vyrazili do Berlína o Velikonocích hráči kategorie U15 a mladší.

Hrálo se ještě ve starých ročníkových kategoriích, turnaj má rozdělení na „Áčkovou“ a „Béčkovou“ skupinu ve všech disciplínách, vhodné tedy především pro liché ročníky. Ale ani naši starší se neztratili, ba naopak. Smyslem výjezdu bylo zahrát si co nejvíce zápasů (ve skupinách i debl a mix), a tak jsme se všichni přihlásili do „B“, kromě Marka Čepely, který je vysoko na žebříčku v ročníku 2007.
    První den se hráli pouze mixy, kde Kristýna Bálintová s nově nalezeným partnerem Markem Orosem postoupili až do finále! Teodor se slečnou Pantoflíčkovou se probojovali mezi 8 nejlepších párů. V U13 B se skvěle vedlo Honzovi Urbanovi, který s Luckou Paterovu vyhrál dokonce první místo!
    Druhý den začala soutěž jednotlivců, kde ze skupiny postoupil i Marek Čepela (jediný hrající U11 A), Erika Osičková (U11 B), která se po počáteční nervozitě probojovala až do finále a získala tak druhé místo. Naši chlapci U13 B Vojta Havránek, Honza Urban a Tobiáš Lecian postoupili ze skupin, Tobík až do finále a Vojta s Honzou do semifinále, kde si dali Astra bitvu o třetí místo. Vyhrál Honza. Teodor s Kristýnou byli bohužel další dva dni se svou skupinou ve vedlejší hale, kde bych ráda poděkovala za výpomoc s koučingem Pepovi Bálintovi. Teo postoupil ze skupiny, kde následně prohrál s vítězem celé U15 B kategorie, Kristýně se podařilo dostat do semifinále, ale boj o třetí místo na stupně vítězů neproměnila.
    Poslední třetí den bohužel začal odjezdem Marka Čepely s teplotou domů, ostatní hráli debly. Erika s Adélou Turoňovou získali třetí místo, Vojta s Honzou také třetí místo a Kristýna s Pantoflíčkovou krásné druhé místo.
Myslím, že pro všechny byl turnaj velkou zkušeností a každý si zahrál dostatek zápasů a ještě jsme všichni stihli alespoň jednu návštěvu města.
  • všichni,jpg