MČR U11 ve Vendryni

O víkendu 14. – 15. 5. 2022 se ve Vendryni odehrálo Mistrovství České republiky pro hráče do 11 let, kterého se zúčastnilo 36 dívek a 36 chlapců. Náš oddíl ve Slezsku reprezentovali: Eliška Smékalová, Jan Maťátko, Daniel Musil a Petr Oubrecht. Děvčata i chlapci byli rozděleni do šesti základních skupin po šesti hráčích, ze kterých postupovaly první čtyři do pavouka o první místo.

V sobotu se odehrály základní skupiny a také první kolo vyřazovací části turnaje. Eliška, Jenda i Péťa postoupili do pavouka shodně ze třetího místa ve skupině a museli tak odehrát v sobotu ještě jeden zápas. Jendovi se bohužel v prvním zápase vyřazovací části nepodařilo najít recept na Reichmanovu přesnou hru na síti. Eliška i Péťa si se svými soupeři dokázali poradit a postoupili do osmifinále, které se hrálo v neděli. Daník postoupil z druhého místa ve skupině díky volnému prvnímu kolu do nedělní části turnaje rovnou.

V neděli se rozehrály osmifinálové zápasy, kde bohužel Péťa podlehl Jandovi, Daníkovi vystavil stopku Šíma a Eliška nestačila na Sikorovou. Všichni pak odehráli ještě jeden zápas o pořadí, ve kterém Dan vyhrál nad Dvořákem, Eliška ani Péťa však nad svými soupeři vyhrát nedokázali.

Výsledky turnaje ZDE

Medaile tentokrát sice necinkly, věřím ale, že si děti turnaj užily, nasbíraly spoustu cenných zkušeností a dostat se mezi 24 resp. 16 nejlepších v celé ČR je velký úspěch! 🙂

Na závěr bych ráda pogratulovala všem hráčům k předvedeným výkonům, rodičům i ostatním rodinným příslušníkům poděkovala za podporu dětí a vytvoření příjemné atmosféry během celého turnaje, odvoz na akci a během ní apod. V neposlední řadě patří poděkování také Hance Musilové za pomoc s koučováním.

Autor: Kačka Krajčová