MČR kategorie U13

Tento víkend proběhlo mistrovství republiky kategorie U13. Náš oddíl reprezentovali Marek Čepela a Erika Osičková ve všech disciplínách a Jakub Švarc v párovkách. Vyrazili jsme v pátek, abychom si vyskoušeli prostředí tělocvičny před turnajem.

Ve smíšené čtyřhře  Marek s Erikou prohráli velmi těsně ve druhém kole s dvojicí Coufal – Maixnerová (oba dva debloví spoluhráči našich hráčů) 20:22 a 19:21. Kuba s partnerkou z SK Prosek se probojovali do osmičky, kde i je v boji o medaili vyřadila stejná dvojice. Ve dvouhře dívek nastoupila Erika do prvního kola s o rok starší slečnou Brázdovou, které v prvním setu vzdorovala opět těsným výsledkem 23:25, čímž dala soupeřce větší psychickou převahu a klid do dalšího setu a zápas prohrála. O pořadí se utkala se svou běžecky vybavenou rivalkou z SK Prosek Štěpánkou Nýdrlovou, kterou na tři sety porazila. Kuba šel v době dvouher na procházku, aby nabral síly do debla. Marek jako nasazená turnajová dvojka odehrál zápasy ve dvouhře s Ježkem a Kaplanem, čímž si zajistil postup do nedělního semifinále.

Ve čtyřhře nastoupil Kuba s Vojtou Strejčkem z SK Hamr. Postoupili do druhého kola, kde na ně čekala dvojice Marek s Kryštofem Coufalem, kteří se nenechali zaskočit a jasně si zajistili postup do nedělního semifinále. Erika s Amálkou Maixnerovou neměly zrovna snadný los a ani předvedená hra nedala soupeřkám šanci nevyhrát. Pro Kubu tak turnaj skončil dvěma skvělými pátými místy a i když s nimi nebyl spokojen, je to velký úspěch, protože v kategorii U 13 bude ještě hrát stejně jako Erika ještě v další sezóně.

V neděli nastupoval do semifinálových zápasů pouze Marek. Nejdříve ve čtyřhře s Kryštofem. Po pomalejším rozjezdu si dokázali snadno poradit ve dvou setech  s dvojicí Raška/Raška, kteří nejsou ani příbuzní, ale oba vysocí blonďáci a pak v dramatické koncovce třetího setu porazil ve dvouhře Adama Srnce. Ve finále deblu si kluci zahráli proti zkušené a sehrané dvojici Simon/Srnec, ale na zlatou medaili to nebylo. Ve finále dvouhry Marek na tři sety zahrál ještě moc pěkný zápas s Vaškem Simonem, nakonec také bez výhry. Pro Marka tak skončilo mistrovství dvakrát stříbrné, což je skvělý úspěch! Moc gratulujeme!