MČR družstev dorostu bez postupu do semifinále

Tento víkend se velmi početná výprava astráků vydala už ve čtvrtek vlakem do Brna na Mistrovsvtí republiky smíšených družstev dorostu. Základní sestava: Matty Kott, Teodor Schinko, Vráťa Erhart a hostující Vojta Bízek z Arionu, Valča Sonnková, Andy a Bětka Kobylákovy a Terka Hřebíková.

Do soutěže se letos přihlásilo nejvíce družstev za dobu existence „otevřeného“ systému přihlašování pouze na soupisky. Náš tým byl díky umístění hráčů na soupisce nasazen do skupiny C jako jednička. Základní část se hrála v šesti skupinách po třech týmech, přičemž vítězové skupin a dva výsledkově nejlepší  týmy postupovali do čvtrfinále. I přes značné oslabení vzhledem k nepřítomosti Terky Kobylákové a Vítka Kulíška si naši mladí ve skupinách se svými soupeři poradili. Za slíbený oběd porazili Plzeň Doubravku 5:2 a za další slíbený oběd v napínavém utkání B.O. Chance 4:3. Takže postup mezi 8 nejlepších družstev se vydařil!

Nasazení do pavouku čtvrfinále ale bohužel proběhlo podle výsledků ve skupině, výhodu dobrého losu jsme tedy neměli a museli jsme se poprat se silným soupeřem FSpS MU z Brna. Do té doby nás posílili svou přítomností i Vítek s Terkou, ale ani to na výhru a postup do semifinále nestačilo.  Naši bojovali jak o život, především musím vyzvihnout bojovnost Vojty Bízka a statečnost Andy. Vojta bohužel svůj singl s  Jirkou Derkou prohrál 18:21 ve třetím setu, ale do poslední chvíle se nevzdal. Zároveň se odehrával velmi vypjatý souboj v mixu, kde se Vítek s Valčou trápili s velmi dobře hrající dvojicí Reichman/Chadimová, ale vítězný bod byl nakonec náš. Ve druhé dvouhře kluků nestačil Vráťa svojí pasivní hrou na Martina Dostála. Terka Kobylka bez nutnosti maximálního nasazení udolala slečnu Otáhalovou. 2:2. Debl kluků Vojta s Vítkem bohužel prohráli na 3 sety a bylo jasné, že rozhodovat bude dvouhra „nejmladších“ holek. Valča s Terkou jako za starých časů v klidu vyhrály totiž svoji čtyřhru a na kurt nastoupila Andy proti Ševčíkové (obě ročník 2004).

První set Andy prohrává v nastavení 24:26. Velká škoda. Druhý set soupeřku drtí chytrou a útočnou hrou 21:12. Ve třetím setu se ale Martina ještě vzpamatovala a začala důsledně uplatňovat taktiku tlaku na zadní forhend.  Po střídání stran udělala více bodů za sebou a už nám chyběl morál na dotahování. Prohra 12:21 a celý tým 3:4. Všechny ostatní týmy dávno dohrály, přesto všichni jejich hráči s napětím sledovali, jak naše klání dopadne. A musím ještě jednou Andy pochválit nejen za tento, ale i všechny předchozí zápasy, ve kterých z našich hráčů ukázala největší posun a zlepšení. Jen tak dál.

Velký dík patří i Mattymu, který táhl buben a většinou času byl jen oporou na tribuně, podobně jako Teo, Bětka a Terka Hřebíková. Vyvořili jsme tradičně dobrou atmosfému, která dává družstvům šťávu.

Výsledek mne opravdu mrzí, ale pokud chce někdo být nejlepší, musí umět vyhrát i pod psychickým tlakem, v únavě nebo s nepříjemným soupeřem, musí umět změnit taktiku podle vývoje zápasu a nebýt pasivní. Rozhodně na lepší umístění jsme v nakonec nejsilnější možné sestavě měli, těšit nás může to, že s námi nikdo nechtěl v pavouku hrát;-)

Příští rok bude sestava zcela jiná, tak uvidíme, jak se nám bude dařit.

Markéta