Letní soustředění 2021

Letošní léto pomalu končí a s ním i nabitý program našeho badmintonového oddílu. Již v červenci proběhlo tradiční kondiční soustředění na Karlově v Jizerských horách. Všichni jeho účastníci se každým dnem zlepšovali a rozhodně jejich připravenost byla vidět na následujících herních soustředěních ve Skutči. Naučili jsme se překonávat sami sebe, bolavé nohy, ruce, břicha i záda a připomněli si různé sportovní a životní „překážky“, které stojí za to umět přeskočit.

V srpnu se velká část oddílu odebrala na dva týdny na soustředění do Skutče, v Praze zůstali s Kačkou jen ti nejmenší, kteří se ještě neodvážili vyjet na kemp bez rodičů a ti co nemohli do Skutče, strávili několik dní s Danem na Skalce. Skalní příznivci bamintonové zábavy spolu se Spořilovskou skupinou navštívili na týden Hustopeče.

Také je třeba připomenout, že po nominaci na MEJ U17 se Marek Čepela připravoval převážně v SCM Praha nebo ve VSCM v Plzni spolu s trenéry juniroské reprezentace a VSCM. Možnost tréninku v SCM Praha měla také Erika Osičková, včetně účasti na mezinárodním turnaji Refrath Cup v Něměcku, pod pokličku SCM také mohl nahlédnout Dan (Dinh Duc Trung).

Letošní příprava proběhla dle trenérského týmu na jedničku, jako vždy největší letní posun zažívají hráči v kategorii U15, kteří jsou ochotní a schopní vydržet 3 – 4 soustředění za léto a poctivě na sobě pracovat. Těšíme se tedy na jejich podzimní představení na turnajích GPC. Pro starší hráče je účast na celotýdenních akcích stále náročnější a jsme rádi, že i ti vše zvládli, dokázali překonávat své bolesti a hledat nové sportovní výzvy a mohou tak zabojovat o místa v soutěžích družstev dospělých nebo v akrobatických skupinách;-). Také přítomnost dospělých hráčů na soustředěních slibuje jejich návrat do soutěží, na což se opravdu těšíme.

V posledním celém srpnovém týdnu jsme připravili tzv. „Příměstské soustředění“, kterého se účastní nejen závodní hráči, ale i děti z přípravky či kroužku. Zároveň se rozbíhají tréninky pro závodní dospělé a dorost.

Přípravu jsme tedy zvládli a doufáme, že v letošní sezóně nám budou dopřány i všechny soutěže, protože jsme všichni zdraví a silní sportovci!