Kralupy Open

V sobotu 8.2.2020 se v Kralupech odehrál turnaj pro kategorie U9 až U13. Tradičního turnaje dvouher hraného švýcarským systémem se z našeho oddílu zúčastnila početná výprava.

V dopoledních hodinách na kurtech bojovali ti nejmenší podle pravidel minibadmintonu (U9 a U11): Janové Maťátko a Hlavatý v kategorii U9. Lucie Bednářová, Eliška Křenková, Julie Rumlová, Zuzana Pechová, Aneta Neradová, Viktorie Rybová, Filip Špička a Sebastian Forman v U11. Kromě pěti zápasů na každého také čekala možnost zúčastnit se tučňákovy výzvy. Většina hráčů si poradila nejen s dovednostními aktivitami ale také s hrou na obě poloviny kurtu (což bylo na začátku dne pro některé velkým překvapením) 😉 U části Astráků je potřeba dopilovat ještě základy (ať už je to samotné držení rakety nebo pohyb k míčku). U většiny pak také zapojit do hry hlavu a alespoň trochu taktiky.

Odpoledne malé badmintonisty v tělocvičně vystřídala kategorie U13: Ema Špičková, Rozálie Brtová, Tereza Pečenková, Agáta Frimlová, Daniel Pešek, Antonín Hlavatý, Marek Pečenka, Kristian Krejčík a Duc Trung Dinh. Do odpolední části zasáhla i Lucka, která hrála obě kategorie (U11 i 13). V odpoledním bloku bylo k vidění spoustu napínavých zápasů. Ať už to byly třísetové bitvy s (ne)úspěšnou koncovkou nebo jasné „dvouseťáky“, dohrávali všichni do posledního míčku a bojovali o každý bod! U některých hráčů je cestou k lepšímu výsledku zrychlení pohybu po kurtu, u jiných je to pak především o psychice…

Nejlépe se vedlo Danovi Peškovi, který z Kralup odváží zlatou medaili bez ztráty jediného setu. Bronzovou medaili získal Honza Maťátko. Oběma gratulujeme.

I ostatní předvedli hezké výkony a nechali na kurtech vše. Všichni zaslouží pochvalu za bojovnost a přístup ke hře. Ráda bych také vyzdvihla soudržnost dětí a vzájemnou podporu hráčů v průběhu turnaje, kdy si všichni fandili nebo navzájem „pískali“ zápasy.

Výsledky celého turnaje najdete ZDE.

  • 786237e0-3bd0-4477-a145-8d70d42366f1