Konopišťská desítka

Tradičním vyvrcholením kondiční přípravy v květnu a červnu, tentokrát prodloužené o pár týdnu „koronavirových “ opatření, se opět letos stala účast na běžeckém závodu „Konopišťská desítka“. Kromě hlavního závodu na 10 km, jsou zde i dětské závodní tratě. Vybraní astráci v čele s dvěma předsedami obsadili téměř všechny kategorie – hoši narození v roce 2016 až po muže v hlavním závodu.

Hned ráno po odběhnutí našich nejmladších (Adam Klaus, Eliáš Sváta) se přihnala parádní bouřka, kterou jsme přečkali na různých místech včetně stromoví, WC a přilehých budov, ale dostavili jsme se téměř v plné sestavě, posílení o Terku Lajdovou. Po 30 minutách přívalového deště se mohly konat závody v dalších kategoriích. Na trať se pro zkušenosti, jak rozložit síly, vydal Ondra Klaus, následovala ho Erika a Marek Čepela. Marek si ve své kategorii 2007 – 2008 doběhl pro první místo. Na závod nastupoval s tím, že rozbil Markétě brýle, spadl mu čip z  boty a v cíli slavil vítězství již po třetím kole (trať měřila kola 4:-))  a k tomu by vyhrál i soutěž o „nejzabahnějnějšího účastníka“ z našeho týmu. Dotatečně mu konkurovala ještě Erika, která při závodě dokonce do bahna spadla a na umístění na bedně to nestačilo. Souhra všech těchto negativních okolností Marka rozhodně neodradila a pomohla mu  k prvnímu místu a to byl záčatek Astra úspěchů!

Na trať s názvem Buď fit jsem se vydala já, Jitka (mamka) Klausová a Alenky Pink a Davídková. S nápisem Astra Coach jsem to převážně jistila zezadu, držely jsem se většinou pospolu, jen Ája P nám utekla a umístění na bedně mezi slečnami jí uteklo o jedno místo. Další vyrazili na trať 10 km Martin Osička a Zdeněk Sváta, 5 minut za nimi naše horká želízka v ohni – smíšené štafety 3 x 3200 m.

Viktor Malý do týmu pozval bývalého astráka Kubu Čermáka a Majdu Lajdovou, tu ale nakonec nahradila sestra Terka. Druhý tým sestavený z našich mladých nadějí Vojta Havránek, Emma Hanzlová a Lukáš Pavlica si pečlivě trať prošel a vyplatilo se.  V nabitém startovním poli si naši vedli naprosto skvěle, tým Vikiho si doběhl pro druhé a tým Vojty pro třetí místo! Moc gratulujeme a těšíme se na příští rok. Odměnou za účast na závodech byl zasloužený oběd a vířivka.

Fotografie z akce můžete vidět ZDE

  • Konopiště 2020 Marek
  • Konopiště 2020 všichni