Kondiční soustředění je za námi

Jako každý rok proběhlo třetí týden v červenci oddílové kondiční soustředění. Zúčastnilo se ho 40 hráčů včetně trenérů a jiných pomocníků. Každý den jsme věnovali rozvoji základních pohybových schopností – rychlosti, obratnosti, rychlostní vytrvalosti, síly i vytvrvalosti a flexibilitě, pracovali  jsme na schopnosti orientace, ale i na budování týmového ducha či vnímání ostatních a jejich nasazení.

Mezi pomůckami, které jsme využili byly lahve naplněné vodou, špalky, lana, šńůrky, papírky s čísly, kostičkovaný papír pro hru „lodě“ a také mapa, buzol, orinetační lampiónky, fixy, ohromný papír, medicinbaly, badmintonové rakety  „těžké“ i normální. Pro stabilizační a protahovací cvičení nemohly chybět karimatky, pro koordinaci míče a žebříky. Pomůcek jsme dovezli 3 plná auta a dostatečně je stihli využít.

Z místních hor jsme nezapomněli běžet na dvě rozhledny, na  Bramberk a na Slovanku, navšívit chalupu s panem dědečkem a babičkou v Josefově Dole a maximálně využít 100 metrový prudký kopec u Potkávárny orientačních běžců (dříve Alberto).

Nechybělo ani používání všech hrnců v kuchyni, vařeček, houbiček, utěrek a zástěr. Zavedli jsme větší velikost borůvkových knedlíků, takže jsme jich tentokrát balili jen 116 a díky „workshopu“ o stravování jsme zjistili, že máme málo ovoce a objednali si melouny.

Na konci týdne si nejvíce ocenění účastníci odvezli památeční tričko a rodiny dostali odměny dle svých názvů doplněné o doplněk stravy „Rakytníček“ v různých tvarech. Soustředění se vyvedlo a uvidíme příští týden, jak se projeví v přípravě na kurtu. Pokračujeme tedy ve Skutči, sledujte nás na facebooku! Fotografieze soustředění najdete ZDE.