Jouda Cup 2019

Poslední březnový víkend (30.-31.3.) proběhl na Astře pod taktovkou Lenky Herrmannové turnaj dospělých kategorie GPB zvaný Jouda Cup. Hrálo se jako již tradičně v přední hale a ve West aréně. Nechyběl ani bufet s domácími koláči, které upekly Astra holky.

Na turnaji se představila celá řada Astráků a to nejen v roli pořadatelů, ale i hráčů. Ve smíšené čtyřhře si nejlépe vedla Domča Kurzová s Honzou Hubáčkem, kteří až v semifinále podlehli páru Hubáček M./Krpatová L.

Ve dvouhře mužů měla Astra hned několik zástupců (slovy devět). Nejdále se probojoval Kuba Zahrádka, který potvrdil své nasazení 5.-8. hráče turnaje a prohrál v osmifinále s favoritem turnaje Jirkou Králem na tři sety.

Naproti tomu ve dvouhře žen zaznamenala Astra velmi málo zástupkyň (slovy tři). Zatímco nejmladší z nich – Andy Kobyláková, která jela na turnaj především sbírat zkušenosti, velmi dobře hrála s Anetou Skuhrovou, nejstarší z nich Zuzka Klusoňová bojovala sama proti sobě a nakonec se dostala až do finále, kde na ni čekala Míša Myšáková. Míša odehrála velmi dobrý turnaj, ve West aréně převálcovala všechny své protihráčky, v semifinále předvedla rychlou a chytrou hru, na kterou nestačila zareagovat Iva Foukalová a ve finále si zaslouženě došla pro celkové vítězství a stejně jako Kuba potvrdila své nasazení.

Ve čtyřhře mužů byli nadějí na medaile Kuba s Lukášem Kurzem. Kluci se bez větších obtíží probojovali do semifinále, ve kterém porazili nasazené dvojky Šídu s Voráčem poměrem 29:27 a 21:16. Ve finále poté na dva sety prohráli s párem Holub/Hubáček.

Královské disciplíně jednoznačně vévodila Domča s Valčou Sonnkovou, které nejprve v semifinále porazily Míšu se Zuzkou a ve finále se nenechaly zaskočit ani překvapivým soupeřem Königsmarková/Strnadová.

Jouda Cup se i letos povedl a proto patří velký dík těm, kteří pomáhali s organizací a přípravou haly. Děkujeme všem, kteří vláčeli koberce, pomáhali s vyhlašováním zápasů (a to i ve West aréně) a zejména klukům, kteří přišli v neděli na pomoc jako rozhodčí. Velký dík patří také vždy dobře naladěnému Ráďovi za skvělou organizaci bufetu.

Napsala: Zuzka Klusoňová

Kompletní výsledky naleznete ZDE

 

  • 55790000_1303596426483446_3433168020564869120_n