Jaký byl rok 2020?

Ještě než rok 2020 skončí, pojďme se podívat, co všechno jsme  v něm zažili a jak jsme fungovali.

Do začátku roku jsme vstoupili  se spoustou tréninkových a výkonnostních skupin, děti a mládež v lednu a v únoru měla možnost odehrát několik turnajů. Naši nejlepší dospělí hráči se na začátku února zúčastnili Mistrovství republiky a získali několik medailí, nejlépe si vedla Magdaléna Lajdová se dvěma stříbrnými.

Rozeběhly se i soutěže družstev, kde družstvo „A“ TJ Astra Zahradní Město pokračovalo v druhé nejvyšší soutěži dospělých – I. celostátní lize a další týmy ve II. i III. lize. V únoru jsme také absolvovali kondičně herní soustředění na horách (běžky + badminton) pro mládež a sledovali, jak se blíží COVID – 19 do Evropy.

Netrvalo dlouho a byl tu a spolu s ním jarní karanténa, respektive opatření, která nám znemožnila přístup na sportoviště a vedla ke zrušení všech soutěží do konce června.

Díky aktivnímu přístupu našich trenérů se podařilo zorganizovat výzvy „Nejkreativnější příprava v karanténě“, připravit kondiční plány pro všechny kategorie a rozjet online tréninky pro nejmladší závodní hráče. Vše jste mohli sledovat na našem facebooku.

S blížícím se koncem školního roku se situace uvolnila, vrátili jsme se postupně na společně venkovní tréninky a nakonec i do haly, odehráli jsme oddílový turnaj „Astra přebor“ a začali jsme se těšit na letní soustředění. Ta nám všechna klapla a tak jsme mohli být na Karlově na kondičku, v Hustopečích s rodinami a hráči ze „spořilovské skupiny“, ve Skutči na dvou soustředěních pro závodní hráče a na konci srpna se nám podařilo zorganizovat i soustředění příměstské.  Rozjezd podzimních soztěží začal slibně hned v posledním srpnovém týdnu, ale dlouho jsme se neradovali a koronavirus opět zasáhl do našich životů. Posledním turnajem, kterého jsme se zúčastnili, bylo MČR družstev žáků, kde jsme skončili na pátém místě. Soutěže dospělých ani nezačaly a všechna další MČR byla odložena na rok 2021:-(

Na podzimní opatření jsme byli již lépe připraveni a věděli jsme, že je třeba udržet hráče v pohotovosti, v akci a být aktivní i z naší strany. Podařilo se nám to díky okamžitému přechodu na venkovní tréninky v menších skupinách, podzimním výzvám Marathón a Dvojšvihy a díky online tréninkům. Velký dík patří všem trenérům, kteří se aktivně podíleli na jejich organizaci i vedení (online i venku v mrazivém počasí) a na správě facebooku (hlavně Kačka a Honza) v tomto náročném období. Pochválit musíme všechny, kteří na tréninky pravidleně dojížděli, připojovali se a drželi se v dobré kondici a s námi v kontaktu:-)

Návrat do haly jsme si i v omezeném režimu posledních pár týdnů trochu užili, moc jsme ocenili i vánoční podporu iminuty od Terezia v podobě multivitaminových želatinových Rakytníčků, ale upřímně, už by mohl ten zatracenej virus zmizet…….

V současné době jsou sportoviště uzavřena a budeme si minimálně týden užívat vánoční prázdniny, hráči i trenéři. A potom? Uvidíme jaká budou opatření a dáme vám vědět. Užijte si klidné svátky!