II. liga: Výhra a prohra v prvním kole pro Astru „B“

V sobotu 6. října započal nový ročník druhé regionální ligy družstev, ve kterém Astra „B“ obhajuje druhé místo z předchozího ročníku. Relativně slabší letošní soupiska nám sice dává šanci umístění obhájit, že to nebude nic snadného, jsme se ale přesvědčili hned v prvním kole soutěže. V papírově optimální sestavě v hale SK Proseku nastoupili: Jan Jouda, Kristian Lecian, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Andrea Kobyláková a Ivana Zychová.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „C“ 7:1

O pestrý začátek herního dne se nám postaral Joudys, který dorazil pozdě, ale především bez bot. Vzhledem k specifickému rozsahu jeho našlapovacího aparátu byla varianta vypůjčení cizích bot ihned mimo diskuzi. Byl tak nucen absolvovat spanilou jízdu domů a zpět, a my mezitím se souhlasem Proseku rozehráli utkání dvouhrami. Na jedničce Lukáš tragickým výkonem porazil Obhlídala. Prosecký hráč se nejspíše zalekl mnoha možností na výhru setu a po vlastních chybách se nechal porazit v obou setech v nastavení. Kristík na dvojce měl o něco snažší práci a svého soupeře Riegra uhrál  na dva sety bez větších problémů. Mňéřa přidal další bod na naší stranu třetí dvouhrou. Proti Mazúrovi vyhrál první set až v koncovce, ale druhý již s přehledem. Mezitím nováček v týmu, čtrnáctiletá („za týden mi bude patnáct“) Andy prohrála proti Kvíčalové, přičemž druhý set ztratila až v koncovce. Herně na soupeřku stačila, bohužel změna úderové taktiky přišla pozdě. Bod číslo čtyři jsme získaly z královské disciplíny. V ní Ivča s Andy odvedly vynikající výkony. Ačkoliv první set vyhrály až v nastavení, kontrolovanou hrou a skvělou spoluprácí si pro druhý došly v poklidu. Následně botami vybavený Joudys s Kristíkem sehráli na prvním deblu dobrý zápas proti bývalým mistrům republiky, dvojici Jurka/Gregor, když svou typicky agresivní hrou dotáhli třetí set do vítězného konce. Získali tak pro Astru pátý, vítězný bod. Ve zbylých dvou zápasech Lukáš s Mňéřou solidním výkonem přehráli Obhlídala/Riegera a Joudys s Ivčou si ve dvou setech poradili s Gregorem/Marešovou.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „B“ 3:5

Béčko Proseka nastoupilo v silné sestavě. Zahajovací zápas obstarala Andy, kdy proti Vláškové výrazně zlepšila svou hru. Soupeřku dovedla až do třetího setu, ale ten nedokázala získat na svou stranu a vedení v utkání se ujal Prosek. Lukáš nastoupil v souboji jedniček proti Krajčovi. Zápas se pro nás vyvíjel příznivě do doby, než Lukášovi došla kondice. To se stalo přesně v polovině druhého setu a soupeř toho využil učebnicově. Třetí set byl opět do poloviny vyrovnaný, aby následoval svižný konec zápasu a v něm radující se hráč soupeře. Ve složité situaci se obrátila naše pozornost k ženskému deblu. Ivča s Andy zahrály opět perfektně, proti Benešové/Vláškové vyhrály s pohodlným náskokem. Jediný třísetový zápas tohoto utkání, který pro nás dopadl dobře, byl Mňéřův třetí singl. S juniorem Šulcem hrál vyrovnaně až do koncovky třetího setu, fyzicky vydržel a po zásluze set 21:19 vyhrál. Špatný astrácký výkon byl k vidění v druhém deblu, kde Lukáš s Mňéřou podlehli hratelné dvojici Podivín/Šulc. Mnoho nevynucených chyb, větší tlak ze strany soupeře, a konečně špatně zvládnutá koncovka druhého setu (23:25) znamenala další bod na stranu Proseka. Souběžně na druhé dvouhře bojoval Kristík proti Stádníkovi. Třetí set však lépe zvládl soupeř, a tím nám sebral možnost utkání vyhrát. O remízu ještě zabojoval Joudys s Ivčou, hráli dobře, ale Stádník/Benešová byli opět ve třech setech lepší než naši. Konečné skóre se podařilo korigovat Joudysovi s Kristíkem, když na dva sety v takticky zvládnutém zápase porazily Krajču/Beznosku.

Celková bilance výhry a prohry je, zdá se, odpovídající předvedeným výkonům. Lehce zamrzí, že jsme nedokázali dotáhnou alespoň jeden další třísetový zápas v druhém utkání pro zisk remízy. Pozitivně lze ovšem hodnotit první utkání, se soupeřem, který je proti nám zvyklý odvádět ještě lepší výkony, než obvykle. O další body do soutěže zabojujeme za tři týdny na kurtech Hamru Praha.