II. liga: Třetí kolo pro Astru „B“ ve znamení bídy

V sobotu 30. listopadu jsme v domácím prostředí Zahradního Města sehráli třetí kolo druhé regionální ligy. Na delší než obvyklý herní den jsme přijeli v sestavě: Vratislav Erhart, Jan Jouda, Kristian Lecian, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Alžběta Kobyláková a Andrea Kobyláková.

TJ Astra ZM Praha „B“ – Sokol Radotín Meteor Praha „C“ 3:5

Soupeř musel vzhledem k částečnému nedostatku hráčů skrečovat druhý debl, a defakto i třetí singl (odehrála se jen jedna výměna). Body na výhru utkání jsme očekávali (pro Astru netradičně) spíše od pánské části týmu. K nadějnému vedení 3:0 jsme dospěli po prvním zápasu Lukáše, který pěkným výkonem vysoko porazil Frantu. Bohužel, všechny zbylé body putovaly na stranu Radotína. Kristian na Staňka nestačil v koncovce prvního setu těsně, ale poté se mu zcela rozpadla hra, a celkově zoufalý projev vedl k rychlé prohře druhého setu. Andy proti Šemberové dokázala vyhrát první set, ale zkušenější soupeřka hru zpřesnila a následné sety získala pro sebe. Velká škoda, ale věřme, že se blíží doba, kdy tyto třísetové zápasy bude Andy zvládat vítěžně. Dámský debl byl rovněž ve znamení mládí proti zkušenosti, Andy s Bětkou sehráli bodově průměrný zápas proti Titěrové/Šemberové. Velké množství vyloženě zbytečných chyb naší dvojice ale znamenal další bod pro Radotín. Za takřka jistý bod pro nás jsme očekávali střet v deblu, tradičně dobře hrajícím Joudysovi s Kristíkem byli soupeři Staněk/Franta. Naneštěstí se kluci absolutně nepotkali s formou, a po mizerném výkonu (obou hráčů) odešli ve dvou setech poraženi. Bída celého utkání byla završena mixem Joudyse s Bětkou, kteří se snažili vzdorovat tentokráte velezkušené dvojici Musil/Titěrová. Stejně jako povetšinu utkání provázely naši dvojici nevynucené chyby a tudíž prohra ve dvou setech odpovídala předvedené hře a pečetila naši prohru.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK 73 DELTACAR Benátky n/J “B” 4:4

Po drobné obměně soupisky jsme v mírně skleslé náladě zahájili druhé utkání. Ve dvouhrách se na jedničce utkali Lukáš s Kadlecem, na dvojce Mňéřa s Müllerem. Zatímco Lukáš kvalitní hrou pohodlně vyhrál na dva sety, Mňéřa sehrál maratónský zápas, ale nedostatečně agrestivní hrou dal možnost soupeři nechat se uběhat. Prohra v třetím setu byla nečekanou ztrátou bodu, zejména přihlédneme-li k velmi nízkému věku soupeře. Podobně dlouhý zápas čekal na trojce Vráťu. V duelu se Sopkem, jehož hra byla prosta jakékoliv invence a spočívala především v nekonečném lobování (či clearování), vše záviselo na výkonu, jaký si odehraje Vráťa. V prvním setu kazil méně než soupeř, a těsně ho vyhrál. V druhém kazil hodně a jasně ho prohrál. Ve třetím opět nekazil a pohodlně vyhrál. K našemu štěstí se soupeř nedovtípil, že Vráťův fyzický fond je takřka bezedný. V mezidobí jsme získali i bod zásluhou Andy, která skvělou hrou porazila svou vrstevnici Pokornou na dva sety. V párových disciplínách se dařilo méně. Lukáš s Mňéřou sice vyhráli první set nad Richtrem/Hasoněm, ale v druhém začali hodně kazit a soupeř se adaptoval na jejich hru. Třetí set byl jednoznačnou záležitostí benátecké dvojice, která přestala kazit úplně a naopak našim nic nepřelétlo přes síť. První debl sehráli Joudys s Kristíkem proti Frölichovi/Kadlecovi. Herně se oklepali z nepovedeného prvního zápasu, a ačkoliv nepodali zcela optimální výkon, stačilo nám to na výhru ve třech setech, a tedy i důležitý čtvrtý bod utkání. V mixu se Joudys s Bětkou střetli s párem Therrat/Pokorná. Herně slušný zápas však vždy ke konci setu vyzněl lépe pro soupeře. Navíc se Bětka bolestně poučila, že se nevyplácí strkat levou (!) ruku do Joudysova branícího úderu. Vynikající zprávou tak bylo, že zápas rozhodující o remíze či výhře bude disciplína nejoblíbenější a nejzajímavější – ženský debl. Andy s Bětkou ale předvedly podprůměrnou hru proti Kusé/Kožnarové. Soupeřky byly hratelné, ale bohužel dokázaly hrát do kurtu a přes síť více než naše dvojice, a tudíž získaly bod a remízu pro Benátky.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BaC Kladno „B“ 7:1

V třetím utkání dne jsme si mírně zlepšili náladu. Ve dvouhrách jsme zaznamenali plný bodový zisk. Lukáš sice proti Volfovi v druhém setu odvracel setboly, ale mladý nezkušený soupeř příležitosti nevyužil. Dále Mňéřa suveréně porazil Čechuru, Vráťa taktéž Jenčíka a Andy super výkonem Dufkovou. Poté jsme se trochu zasekli, protože soupeř chtěl odehrát mix, a mezitím se nic jinehého hrát nedalo. Třísetový zápas Joudyse s Bětkou proti Alterovi/Husarové byl ale pěkně koukatelný, a navíc pro nás uspěšný těsným výsledkem 22:20 v závěrečném setu – byla tím zajištěna výhra v utkání. Následné čtyřhry rozehráli Lukáš s Mňéřou, nad dvojicí Altera/Jenčík získali snadno první set, v druhém se soupeř rozehrál, ale i tak nestačil na dobrou hru naší dvojice. Mezitím Andy s Bětkou dovedly Dufkovou/Husarovou do třetího setu, do kterého nakročili masivním vedením, které posléze udržely až do konce. Čistou výhru bez ztráty zápasu nám překazila první čtyřhra. Joudys s Kristíkem opět zabředli do herní mizérie a se soupeři Vlkem/Konůpkou prohráli ve třech setech.

Třetí kolo nelze hodnotit jako úspěšné. Výhra nad nejslabším týmem soutěže není nic, nad čím bychom měli extra jásat. Na druhou stranu vyložený výbuch proti Radotínu a průměrná hra s Benátkami nás v polovině soutěže umisťuje zhruba do středu průběžné tabulky. To není pozice, o kterou bychom stáli. Další možnost získat body bude v třetím týdnu ledna, kdy začnou odvetná utkání, pro nás na kurtech Proseku.

Autor: L.M.