II. liga: Plný bodový zisk Astry „B“ ze třetího kola

V neděli 2. prosince odehrála Astra „B“ třetí kolo druhé regionální ligy na kurtech Hamru, a to v sestavě: Kristian Lecian, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Zdeněk Sváta, Michaela Myšáková, Valentýna Sonnková a Ivana Zychová. Oproti minulému kolu byla utkání odehrána velmi svižně, s příjemným koncem kolem půl druhé hodiny.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „B“ 6:2

K utkání nám poslední hráč dorazil tři minuty před devátou, a tudíž jsme mohli zahájit hru přesně v devět hodin. Začínalo se mixem a ženskou dvouhrou. Jako první získala bod Míša, která dokázala otočit nepříznivý průběh druhého setu (po vyhraném prvním) proti Vláškové – ze stavu 5:11 vytěžila výhru 21:18. Kladně se projevila čtvrteční sehrávka Mňéři s Valčou, kteří k mírnému překvapení porazily pár Beznoska/Benešová, a to dokonce v těsných koncovkách obou setů! Zatímco Zdeněk na druhé dvouhře rozdílem třídy porazil Podivína, Kristík si na třetí dvouhře vychutnával třísetový zápas se Šulcem. Nedávný medailista z MČR U15 dělal problémy zejména při nedůrazných a delších výměnách, ale Kristík nakonec pozměnil styl hry, a po vítězném třetím setu přinesl bod. Vítězný bod utkání nám připadl zásluhou Ivči s Valčou, které mimo zraky diváků (na 6. kurtu, za plentou) porazily Benešovou/Vláškovu. Vzhledem k tomu, že výhra přišla ve dvou setech, lze usuzovat, že holky hrály znamenitě. V druhé čtyřhře Lukáš s Mňéřou v zápase, kde ústřední roli hrálo podání/příjem, zvítězili nad dvojicí Böhm/Podivín. První bod Proseku přišel v první čtyřhře, kde ve třech setech Zdeněk s Kristíkem prohráli s Krajčou/Beznoskou, získali ale druhý set. V závěrečné dvouhře jedniček prohrál Lukáš s Krajčou na tři sety. V prvním setu získal soupeř těsně koncovku, v druhém polevil a prohrál, ale ve třetím měl fyzicky navrch a po zásluze získal druhý prosecký bod.

TJ Astra ZM Praha „B“ – Sokol Radotín Meteor Praha „C“ 8:0

Utkáním s Prosekem jsme zakončili první sérii utkání každého s každým a rovnou jsme zahájili odvety. V prvním kole získal Radotín bod pouze skrečí, takže cílem bylo toto ještě vylepšit. Vítězná sestava se nemění, čímž jsme se opět řídili. Prvním zápasem byla ženská čtyřhra, ve které Ivča s Valčou snadno porazily Hobzikovou/Staňkovou. Ivča následně odjela, čímž se připravila o možnost být součástí společné fotky. Kristík ve třetí dvouhře porazil na dva sety Frantu, který je i přes svůj pokročilý věk stále nepříjemným soupeřem. Míša se ve dvouhře střetla se Staňkovou, nadějnou juniorkou, jejíž silnější disciplínou je právě dvouhra. Vyrovnaný zápas vrcholil koncovkou třetího setu, kde byly zkušenosti na naší straně, a Míša vyhrála 23:21. Stejně dobře ustáli koncovku Mňéřa s Valčou, když nad dvojicí Musil/Hobziková odrazily nápor ke konci druhého setu a přinesli bod. Zdeněk zařídil další body. Nejprve v druhé dvouhře porazil Severu, a následně v první čtyřhře společně s Kristíkem Severu/Staňka, údajně v prvním setu až v nastavení. Lukáš v první dvouhře proti Šerclovi předvedl výkon hodný ženského deblu. V prvním setu dostal jednociferný nářez, aby v druhém setu ze stavu 4:8 otočil celý set, a posléze zápas, když v třetím setu již s přehledem soupeře přehrál. Finální zápas již v poklidu odehráli Lukáš s Mňéřou, druhou čtyřhru ovládli ve dvou setech nad dvojicí Musil/Pípal. Konečný „kanár“ jako vždy potěšil celý tým.

S předvedenými výkony můžeme být spokojeni. Bodovým ziskem z třetího kola by měl tým průběžně obsadit druhé místo v soutěži, která pokračuje čtvrtým kolem v lednu, tentokrát již skutečně na kurtech SK Proseku.