II. liga: Mission improbable – Astra „B“ v pátém kole s absurdní sestavou vydřela jednu výhru!

V hale pražského Hamru jsme v sobotu 5. února odehráli páté kolo druhé regionální ligy. Sestavení herního týmu provázely problémy. Kvůli očekáváné neúčasti sester Kobylákových, které plnily juniorské povinnosti, jsme byli nuceni hledat náhradu. I přes oslovení juniorek, nehrajících oddílových legend, trenérky, a zraněných hráček, byla situace stále problematická. Navíc i mužská část týmu nebyla bez absencí, postrádali jsme post-covidového Zdeňka. Nakonec jsme nastoupili v sestavě: Kristian Lecian, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Vratislav Erhart, a možná že nastoupila i Kristýna Bálintová (ale možná také ne).

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „D“ 5:3

Protože ženské zápasy nestály za řeč, za stavu 0:3 jsme nastoupili s vědomím, že je nutné vyhrát všechny zápasy. Na první a druhé dvouhře se Lukáš a Vráťa utkali se Šnaiberkem, potažmo s Orlíkem. Bez větších zaváhání oba své zápasy vyhráli, ačkoliv Vráťa za cenu drobnějšího zranění kolene, které ho po zbytek dne limitovalo. Mňéřa hrající třetí dvouhru se prezentoval absolutní formou, rozdrtil Zlatníka vysokým rozdílem, a vyrovnal tak stav utkání na 3:3. Další zápas obstarali Kristian s Vráťou, na prvním deblu proti Šnaiberkovi/Bocharovovi ustáli nervózní koncovku prvního setu v nastavení. Druhý set si ale pohlídali a přinesli nám další bod. Výhru pečetili Lukáš s Mňéřou, soupeře Orlíka/Zlatníka zejména v druhém setu deklasovali, získali tím pátý, vítězný bod.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Hamr Praha „B“ 3:4

Soupeř měl stejně jako my, značné problémy se ženskou částí týmu. I přes oboustrannou skreč ženského deblu měl Hamr alespoň jednu hráčku, a tak jsme opět (zápasy nestály za řeč) byli nuceni vyhrávat. Tentokráte nám ale pro výhru stačily čtyři body. Jako první se odehrály druhá mužská čtyřhra a druhá dvouhra. Čtyřhru odehráli Lukáš s Mňéřou proti Klímovi/Kyzlíkovi. Naši předvedly takřka bezchybný výkon a v obou setech povolili soupeřům jednociferný počet bodů. Ve dvouhře bohužel Vráťa nestačil na solidně hrajícího Vodičku, zejména díky omezené pohyblivosti směrem na síť. Mňéřa udržel naději, když opět sehrál skvělý zápas, Klíma proti němu neměl žádnou šanci, a ze střetu třetích dvouher jsme brali bod my. Dalším dohraným zápasem se stala první čtyřhra, kde se marně Vráťa s Kristianem pokusili porazit Vodičku/Skláře. Bohužel, soupeř prokázal kvalitu, a tím získal čtvrtý bod, znamenající naši porážku v utkání. Poslední zápas, první dvouhru, hrál Lukáš proti Rombaldovi. Těsně se vyvíjející duel dopadl v náš prospěch, v koncovce třetího setu, i přes nutnost odvracení mečbolů.

Páté kolo lze bez nadsázky označit jako relativně vydařené. I přes nepravděpodobnost úspěchu jsme dokázali vyhrát jedno utkání, a v druhém jsme byli od výhry jeden zápas. Naštěstí účast v play-off by již měla být zajištěna, a tak jsme schopni fungovat i v omezené sestavě. Poslední kolo základní části bude až v polovině března v domácím prostředí.

Autor: L.M.