II. liga: Dvě výhry pro Astru „B“ v prvním kole

V neděli 7. října byla v Praze na Hamru zahájena soutěž druhé regionální ligy, které se letos účastní Astra „B“ po loňském sestupu z ligy první. Systém soutěže je pro letošní sezónu nový, v základní části spolu všechny týmy hrají dvakrát, a první čtyři poté odehrají turnaj stylem play-off. Cílem pro prvních pět kol je tedy být mezi prvními čtyřmi týmy (celkově je jich v soutěži šest). Hned úvodním kole nás postihl nedostatek žen, takže jsme nastoupili v sestavě: Jan Jouda, Kristian Lecian, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Aram Simonian, Zdeněk Sváta a Michaela Myšáková.

TJ Astra ZM Praha „B“ – Sokol Radotín Meteor Praha „C“ 7:1

Kvůli naší nemožnosti postavit ženskou čtyřhru se soupeř ihned ujal vedení 1:0, což byl ale nakonec jediný bod, který si z utkání odnesl (a nás ušetřil nervů spjatých s touto disciplínou). K prvním zápasům nastoupili na jedničce dvouher Lukáš a na dvojce Zdeněk. Oba si pořádně zaběhali a zároveň přinesli výhry ve dvou setech nad Šerclem, respektive Frantou. Na třetí dvouhře hrál Aram, a díky trpělivé hře uspěl nad Staňkem rovněž ve dvou setech. Míša si mezitím poradila s Šemberovou, poté co začala lépe běhat a adaptovala se na její styl hry. Vynikající výkon předvedli v první čtyřhře Kristian s Joudysem, když aktivní a nátlakovou hrou porazili zkušenou dvojici Musil/Severa. V prvním setu ustáli koncovku 21:19 a v druhém již s přehledem ovládli celý průběh zápasu. Zároveň tím získali pátý bod pro Astru, čímž zajistili vítězství v utkání. Druhou čtyřhru sehráli Mňéřa se Zdeňkem v uvolněném tempu, a proti dvojici Staněk/Franta narazili na obtíže až v koncovce druhého setu, který získali až v nastavení. Poslední bod na naší stranu přidali Joudys s Míšou v mixu, po kvalitním výkonu nad Musilem/Hobzikovou. Celková výhra 7:1 byla příjemným vstupem do sezóny.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „C“ 5:3

Papírově slabší Prosek „C“ se nakonec ukázal mnohem nebezpečnější, než jsme čekali. Zdendu jsme odeslali domů s tím, že to „určitě vyhrajeme“, prozkoušíme další hráče z naší obsáhlé soupisky, a tím i uvidíme, jak na tom jsme. Automatická ztráta za ženský debl nám v tomto utkání taktéž moc neprospěla.

Do utkání jsme vstoupili jednoznačnými výhrami Lukáše a Kristiana na první a druhé dvouhře, s jednocifernými výsledky proti hráčům Stolowitski a Bathory. Z třetí dvouhry ale vytěžil bod soupeř, když Aram tvořil množství nevynucených chyb a nenašel protizbraň na Týcova dlouhá podání a loby. Míša mezitím v relativním klidu porazila Marešovou. Kristian s Joudysem v první čtyřhře potvrdili dobrou formu vítězstvím nad precizně hrajícím Čermákem a jeho spoluhráčem Stolowitským. Bohužel následně ve smíšené čtyřhře podlehli Mňéřa s Míšou stále chytře hrajícímu Jurkovi s Čechovou, i po nezvládnuté těsné koncovce druhého setu. Za stavu 4:3 měl soupeř možnost uhrát remízu. V druhé čtyřhře, hrané v trochu ostřejší atmosféře posledního zápasu dne, se ale Lukášovi s Mňéřou proti páru Jurka/Týc povedlo dominantním výkonem v prvním setu a klidnou, vyrovnanou hrou v druhém setu rozhodnou utkání v náš prospěch.

Autor článku: LM