II. liga: Dobré výkony Astry „B“ ve čtvrtém kole stačily jen na bilanci 1-0-1

Čtvrté kolo druhé regionální ligy družstev se konalo 18. ledna na Proseku. Vynikající zprávou hned po ránu byl fakt, že již v 8:40 byl celý tým přítomný v hale. O tuto bezprecedentní dochvilnost (která se pravděpodobně už nikdy opakovat nebude) se postarali: Vratislav Erhart, Kristian Lecian, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Alžběta Kobyláková a Andrea Kobyláková. Bohužel pro nás si „Á“čko vyžádalo pomoc Joudyse, ten se tak s naším týmem loučí a přepisuje se výš.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „C“ 7:1

První zápasy dvouher měli na starosti Lukáš s Kristíkem. Lukáš lehkomyslně ztratil první set s Obhlídalem (se kterým měl problémy už minule), ale další sety si od levorukého mladíka vzít nenechal. Stejně jako v kategorii U13, i nyní se vyplatila investice do úderů směřujících k zadnímu backhandu. Kristík si taktéž pořádně zaběhal, ale zápas s Týcem úspěšně vyřídil ve dvou setech. Vráťa, který se do týmu rychle integroval, přesvědčivě porazil Mazúra rovněž na dva sety. Dvouhrovou dominanci dokonala Andy proti Pražákové. Bez zbytečného respektu k soupeřce byla na kurtu tou aktivnější, jak pohybově, tak úderově. První set získala po relativně vyrovnané hře, ten druhý již zcela rozhodně a značným bodovým rozdílem. Její výkon tak lze označit za nejlepší z celého herního dne. Jistotu vítězství nám dodali Vráťa s Kristíkem, vyšli vítězně ze střetu druhých čtyřher s Obhlídalem/Týcem. I díky tomu si Lukáš s Mňéřou mohli dovolit ztratit první set proti Gregorovi/Jurkovi. Odpor zkušené dvojice naši zlomili až v průběhu druhého setu a třetí set už byl zcela kontrolovaný. O šanci zlepšit skóre utkání oproti minulému střetu jsme přišli v ženské čtyřhře, kde se překvapivě nehrálo na tři sety, a to bohužel k radosti domácího Proseku. Andy s Bětkou podlehly Pražákové/Marešové, výrazným rozdílem bodovým, ale i herním. Dobře zvládnutý mix ze strany Mňéři s Bětkou vedl k dvousetové výhře nad Gregorem/Kykalovou, čímž bylo dosaženo stejného skóre jako v prvním kole soutěže!

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „B“ 2:6

V druhém utkání zahajovali Kristík s Vráťou svými dvouhrami. Vráťa proti Šulcovi jako by zaspal začátek, prohrál první set, a když se začala karta obracet, bylo již v druhé polovině druhého setu pozdě a tak soupeř získal první bod na svou stranu. Kristík však vydřel vítězství nad Šrámkem, i přes to, že dle výrazu ve tváři nemohl hned po několika výměnách. Vydržel ale běhat celé tři sety a koncovku toho třetího uhrál pro sebe. Lukáš, maje na paměti kondiční prohru s Krajčou, nastoupil k první dvouhře až jako třetí. S Krajčou sehrál extrémně vyrovnaný zápas, plný nevynucených i vynucených chyb z obou stran. První set patřil Lukášovi. Prosecký hráč měl ale v rozhodujících momentech následujících setů vždy navrch, a třetí set získal 22:20, což pro nás znamenalo ztrátu velmi důležitého bodu. Opět vynikající výkon odvedla Andy, na dva sety porazila Vláškovou (první set v nastavení), čímž potvrdila svou skvělou formu. Tím bohužel skončily naše vítězné zápasy, soupeř nás porazil ve všech párovkách. Vráťa a Kristík prohráli proti kvalitněji hrajícím Podivínovi se Šulcem. Andy s Bětkou vybojovaly jeden set nad Vláškovou/Starou, ale konec třetího setu nedotáhly. Lukáš s Mňéřou v přestřelkovém zápase podlehli Krajčovi s Böhmem, také až ve třetím setu. Zde byla škoda promarněného vedení v prvním setu, který se ale nepovedl vyhrát. Mix tentokrát Mňéřa s Bětkou nezvládli dle svých představ, Podivín/Benešová byli nad jejich síly.

Za skvělý výsledek můžeme považovat vysokou výhru nad Prosekem „C“. I přes jejich posílenou, a naši oslabenou soupisku jsme zaznamenali stejné skóre jako v miulém střetu. Utkání s Prosekem „B“, ač na skóre horší než minule, bylo z naší strany sehráno s lepšími, vyrovnanějšími výkony. Značí to, že i v neúplné sestavě můžeme dobrými výkony konkurovat všem týmům v soutěži.