II. liga: Astra „B“ vstoupila do nového ročníku úspěšně

V sobotu 10.10.2020 (v teamu jsme se neshodli, zda je toto datum magické) jsme rozehráli dlouhodobou soutěž druhé regionální ligy na domácích kurtech. Díky výjimce pro výkonnostní soutěže nám bylo umožněno sehrát první kolo, přičemž nikdo neví, kdy (a zda) se budou hrát kola další. Letošní systém soutěže klade důraz na závěrečné play-off, takže průběžné výsledky nejsou zdaleka tak důležité, jako vloni. V důsledku několika omluvenek byla naše sestava následující: Kristian Lecian, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Zdeněk Sváta, Alžběta Kobyláková a Nela Veverková.

TJ Astra ZM Praha „B“ – Sokol Radotín Meteor Praha „C“ 5:3

Hned na začátku utkání jsme ukázali silnou stránku našeho družstva. V mužských dvouhrách snadno vyhrál Lukáš nad Frantou na jedničce, Zdeňka nepostihlo Temno a Jiráska na dvojce zdolal rovněž bez problémů. Mňéřa se na trojce trápil, ale dokázal ze sebe dostat maximum, otočit nepříznivý vývoj, a proti Pípalovi ve třetím setu taktéž zvítězil. Následně Bětku čekala dvouhra (na kterou se ji nechtělo) se Šemberovou, ve které si vedla obstojně, ačkoliv prohrála na dva sety. V mužských čtyřhrách jsme také slavili úspěch. Lukáš s Mňéřou předvedli nadprůměrný, dobře takticky zvládnutý výkon proti Frantovi/Staňkovi, vyhráli a připsali čtvrtý bod. Zdeněk s Kristíkem se na kurtu výborně doplňovali a urvali pro nás vítězný bod, když Proti všem očekáváním soupeře porazili dvojici Jirásek/Pípal. Nevšedně špatný zážitek z královské disciplíny ženské čtyřhry si odnesly Bětka s Nelou po zápasu proti Titěrové/Musilové. S nepublikovatelně nízkým bodovým ziskem svižně odešly poražené ve dvou setech. Lepší výkon byl k vidění v závěrečném mixu, kde se Kristík s Nelou postavili vloni neporažené dvojici Musil/Musilová. Naši dělali co mohli, ale na zkušené soupeře nestačili herně, ani takticky. Z končeného vítězství v utkání však panovala všeobecná radost a dobrá nálada.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK 73 DELTACAR Benátky n/J “B” 4:4

V dalším utkání jsme byli nuceni skrečovat druhou čtyřhru, protože Zdeněk se odebral absolvovat společenskou událost, kde přislíbil účast. Soupeř nám ale skrečoval ženskou čtyřhru, takže jsme sice byli ochuzeni o tento oblíbený zápas, ale alespoň jsme získaly bod zpět. Zatímco Lukáš na prvním singlu relativně bez obtíží porazil Kadlece, Kristík si (jak je jeho tradicí) na dvojce užil třísetový zápas s Müllerem, který ale nedokázal vyhrát. Bohužel strategie třísetových zápasů a dlouhých výměn, které doplňuje podprůměrná fyzická kondice, málokdy slaví úspěch. Mňéřa ve střetu třetích singlů tentokráte kontrolovaným výkonem zvítězil nad Hasoněm. Bětka se postavila proti Pokorné, a ukázala, že i ve dvouhře může být nebezpečnou hráčkou. Po prvním prohraném setu získala ten druhý, když se ji podařilo soupeřku rozběhat. Bohužel ve třetím setu soupeřka přitvrdila, a zejména díky větší síle putoval bod na stranu Benátek. Mňéřa s Kristíkem se pokusili vzdorovat agresivně hrajícímu páru Hasoň/Müller, ale v koncovkách obou setů byl soupeř důslednější, a zvítězil ve dvou setech. Finální korekci na remízu zařídili Lukáš s Nelou, vítězstvím nad Čapkem/Pokornou. Po snadno získaném prvním setu se benátecký pár (zejména jeho ženská část) rozehrál, a nedostatek koncentrace v koncovce znamenal nutnost třetího setu. Ten byl ale již více či méně naší dvojicí kontrolovaný, a dotažený do vítězného konce. Skvělý výkon především ze strany Nely.

TJ Astra ZM Praha „B“ – TJ Astra ZM Praha „C“ 7:1

Na utkání s naším „C“ došlo v již vyprázdněné hale. Lukáš na první dvouhře porazil letošní posilu Michala Nesvačila, v pěkném zápase pro oba hráče. Kristík z neznámého důvodu prohrál první set s Mathiasem Kottem, aby další dva sety opět vyhrál. Bětka na dva sety porazila Lucku Simonianovou (z Bětky se možná stává singlistka). Mňéřa s Lukášem zkušenou hrou porazili Michala Nesvačila s Mathiasem Kottem. Bětka s Nelou potvrdily, že ženská čtyřhra jim společně nesvědčí, a připravily nás o kanára po prohře s Kačkou Krajčovou a Luckou Simonianovou (ačkoliv v prvním setu to bylo těsných 27:29). Nela naopak opět ukázala mixovou kvalitu, když s Mňéřou porazila Viky Malého s Kačkou Krajčovou, ve dvou setech, ale v druhém až v nastavení. Konečně Zdeněk mohl odehrát svou dvouhru proti Honzovi Urbanovi na dvojce, kde bez problémů vyhrál. Finální čtyřhra Zdeňka s Kristíkem proti Viky Malému a Honzovi Urbanovi byla spíše formalita, která potvrdila naší vysokou výhru (a mírné zklámání z nedosažení perfektního skóre, o které takřka došlo k sázce mezi kapitány obou teamů).

Z prvního kola tak vezeme dvě výhry a remízu, což je znamenité. Lze se domnívat, že při nejsilnější sestavě můžeme letos pomýšlet vysoko. Bohužel ale nevíme, jak se soutěž vyvine v dalších týdnech. V mezidobí však můžeme být spokojeni s výkony, které jsme předvedli v prvním kole.

Autor: L.M.