II. liga: Astra „B“ v druhém kole vítězně!

V neděli 31. října jsme v domácím prostředí Zahradního Města pořádali druhé kolo druhé
regionální ligy. V plné sestavě bez jakýchkoliv omluvenek nastoupili: Vratislav Erhart,
Kristian Lecian, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Zdeněk Sváta, Alžběta Kobyláková a Andrea
Kobyláková. Díky časovému posunu byli někteří hráči svěží a odpočatí, jiní po sobotních
turnajích mírně unavení, a našli se i tací, kteří byli společensky vyčerpaní z předešlého večera.
Na místě jsme se setkali všichni včas, připraveni odevzdat na kurtech maximum možného.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Prosek Praha „D“ 8:0
Proti nejslabšímu z proseckých týmů (v soutěži jsou 3) jsme nezaznamenali žádné větší obtíže.
V rychlém sledu jsme ovládli všechny dvouhry, když postupně Lukáš porazil Šnaiberka,
Zdeněk Orlíka, Vráťa Zlatníka a Andy Kuptíkovou, to vše ve dvou setech. Rovněž v párových
disciplínách jsme dominovali. Nejprve Kristian s Vráťou přehráli bez problému Šnaiberka se
Stolowitzkým, Bětka s Andy rovněž solidní hrou porazily Kuptíkovou/Starou. V posledních
dvou zápasech se soupeři podařilo vždy ukořistit alespoň jeden set. Zdeněk s Mňéřou si při
přestřelkovém zápase s Orlíkem/Bocharovem nepohlídali koncovku druhého setu, a museli
výhru vybojovat až ve třetím. Stejně tak v mixu Lukáš s Bětkou v zábavném, leč nepřesností
plném zápase udolali soupeře až po třech setech. Dokončili tak ego boost týmu v podobě
kanára, kterého se Astře „B“ povedlo dosáhnout naposledy před 3 lety.

TJ Astra ZM Praha „B“ – SK Hamr Praha „B“ 5:3
Překvapivě náročné utkaní s Hamrem „B“ jsme začali, po dohodě obou týmů, netradičně od
párovek. Bětka s Andy v holčičím deblu ukázaly, že mají ještě značný potenciál ve
výkonnostním růstu, zejména pokud se zaměří na deblově taktické pojetí hry. Jejich prohra
s Bílkovou/Hejdukovou však prozatím byla poměrně přesvědčivá. V druhém deblu mužů, do
něhož nastoupili Zdeněk s Mňéřou proti Vodičkovi/Hurtíkovi, se zápas dostal do takové
koncovky, za kterou by se nemusel stydět leckterý ženský debl. Po nesčetně promarněných, ale
i odvrácených mečbolech, se soupeř radoval z výsledku 30:29, a Hamr se dostal do vedení
2:0. První bod pro Astru vybojoval Lukáš na prvním singlu proti Sklářovi. V druhém setu
mocně dotahující soupeř už sahal po třetím setu, ale Lukáš udržel nervy (a kondici) na uzdě a
nabídku třetího setu odmítl. Další bod pro nás uhráli kvalitním výkonem Kristian s Vráťou na
prvním deblu, po třísetovém zápase s Rombaldem/Kyzlíkem, když neuhlídali koncovku
druhého setu. Hamr přidal pro sebe třetí bod v dámské dvouhře, v ostře sledovaném duelu
Andy s Bílkovou. Z tradičního souboje stejných ročníků vyšla tentokráte lépe Bílková. Zbylé
zápasy se tedy dostaly do kategorie „důležité“, a nám se povedlo z nich vyjít vítězně. Zdeněk
předvedl zkušený výkon na druhém singlu, ve dvou setech si poradil s Rombaldem, v tom
prvním kladl soupeř odpor, ale ve druhém již Zdeněk dominoval. Lukáš s Bětkou sehráli
znamenitý, nicméně třísetový zápas s dvojicí Vodička/Hejduková. Ve vyhecované atmosféře
agresivní hrou dotlačili třetí set do vítězného konce a přidali na stranu Astry čtvrtý bod. O
pátý bod se zasloužil Vráťa v duelu třetích singlů. Proti Klímovi sehrál maratonský zápas, ve
kterém byla únava obou hráčů znatelná. Nicméně opět se ukázal Vráťův hluboký fyzický fond,
ze kterého po celou dobu mohl čerpat a zařídil tak nakonec naší výhru.

Druhé kolo soutěže se nám, ostatně podobně jako to první, povedlo na výbornou. Díky dvěma
výhrám budeme průběžně atakovat první příčky v soutěži. Co je snad ještě důležitější,
družstvo ukázalo, že pokud se jeden či dva zápasy někomu nepovedou, ostatní o to více
zabojují o úspěch v utkání. Za to všichni hráči zasluhují pochvalu. Rovněž to svědčí o značné
vyrovnanosti týmu, který má nakročeno správným směrem. Další kolo nás čeká na konci