I. liga: Výhra a prohra v druhém kole pro Astru „A“.

V sobotu 27. 11. 2021 se v pražské Vinoři odehrálo druhé kolo první ligy. Astra se na kraj Prahy vydala v sestavě Dominika Kurzová, Magdaléna Čermáková, Lukáš Kurz, Jan Jouda, Tomáš Waller, Marek Čepela a Jan Fiala.

První utkání jsme odehráli proti domácí Vinoři. Začali jsme mixem a prvním pánským singlem. V mixu bohužel sourozenci Kurzovi podlehli dvojici Lapáček – Johnová. V singlu Honza dorval pětisetové vítězství proti Synovcovi. Druhého singla v těsné čtyřsetové bitvě prohrál Marek proti Bízkovi. Holky v deblu klasicky podržely tým a v kontrolovaném zápase pohlídaly bod. Majda v jednoznačném souboji porazila Březinovou na tři sety (připomínám, že se hraje na tři vítězné sety do 11). Pánské čtyřhry byly boj, naštěstí se nám podařilo vyhrát prvního pánského debla, jen škoda, že Joudis s Tomem nevyhráli i toho druhého. Konečný stav 4:3.

Druhé utkání proti Hamru jsme zvolili riskantní sestavu, Lukáš oprášil své singlové dovednosti a Honza si zkusil po několika letech na turnaji mix. Tato taktika nám vyšla, ostatní zápasy už moc ne. Mix vyhrál Honza po boku Domči na čtyři sety proti Macákovi a Šilhavé K. Zápas zrovna pod kontrolou nebyl, ale hodně pomohl dobrý start. Majda prohrála těžkého singla proti Šilhavé R. Nicméně překvapila kvalitou hry a pěkně Šilhavé zatopila. První čtyřhra opět přinesla bod a Lukáš s Honzou mohli slavit. Mára v psychicky těžkém zápase podlehl na čtyři sety Vitverovi. Pak přišly dva body pro soupeře, a to ve druhé čtyřhře a dámské čtyřhře. Bod pro nás pak zachránil Lukáš proti Bláhovi. Konečný stav 3:4.

S výsledkem utkání jsme spokojeni a víme co zlepšovat. Mára okusil dospělý badminton, Joudis s Tomem ví, že je potřeba dělat méně chyb a zkvalitnit mezihru. Honza a Lukáš by měli jít běhat. Holky pak byly krásné ozdoby týmu a předvedly dobrý výkon, jen druhá čtyřhra byla nad jejich síly, ale předvedly výkon nad očekávání. Nicméně víc toho hrajeme dobře než špatně, jinak bychom nevyhrávali.

Autor: J.F.