I. liga: odehrané druhé kolo soutěže.

V neděli 1. 12. odehrála Astra „A“ druhé kolo první ligy. Za tým nastoupili Dominika Kurzová, Valentýna Sonnková, Michaela Myšáková, Lukáš Kurz, Tomáš Waller, Vojtěch Sebera a Jan Fiala. Bohužel do kompletní sestavy chyběl Zdeněk Sváta, který si v týdnu poranil kotník. Astráci byli v novém oblečení od Babolatu a povzbuzeni společným pokřikem odhodláni vyhrát.

První utkání jsme zahájili proti Meteoru „B“. V úvodním mixu se Tomáš a Valča utkali proti starší, takticky velmi dobře hrající dvojici Jirásek a Musilová. Byla to bitva, ale nakonec to naši ve třech setech zvládli. Kuriózní byl poslední bod utkání, kdy se povedlo zahrát tři tyčky hned za sebou a ta poslední byla z rukou našich smrtící. Na vedlejším kurtu si poradili Lukáš s Honzou na dva sety s dvojicí Bízek – Lapáček. Utkání zachránila od třetího setu Lukášova rada: „Prostě do toho bouchni“. Následně naše dívčí část splnila povinnost, kterou musí ustát každá holka v Astře, a vyhrály dámský debl (pozor na dva sety!) a Míša si poradila na tři sety s velmi nepříjemně hrající Kateřinou Hejdrychovou. Náš druhý debl si bohužel nenašel cestu přes perfektní obranu Jiráska se Stoklasem a Vojta Sebera prohrál singl proti levorukému Lapáčkovi. Naštěstí bod přinesl první i druhý singl, kde naši nezaváhali a porazili své soupeře. Konečné vítězství 6:2.

Druhé utkání jsme nastoupili v pozměněné sestavě postavené na risk, tak abychom vyhráli. To se bohužel neukázalo jako dobrý nápad, ale stejně jsme po celé utkání nic nevzdávali. V prvních dvou zápasech, a to mixu a první čtyřhře mužů, chyběl kousek, aby se oba zápasy otočily v náš prospěch. První debl Honza s Tomášem nezvládli v druhém a třetím setu takticky a nechali se přehrát na síti. Ve smíšené čtyřhře se ukázalo, že bez krátkého podání je těžké vyhrát. Valča s Lukášem podlehli Jeřichové s Karasem ve dvou těsných setech. Poté se daly do díla opět naše ženy a přidaly dva body. První Míša ve dvouhře proti Martině Šmídové a druhý Valča s Domčou proti Jeřichové se Šmídovou (opět na dva sety!). Hned vedle na kurtu bohužel kluci těsně prohráli druhou čtyřhru proti Viktorovi s Voráčem 19:21 ve třetím setu. Stav utkání 2:3 a šlo se do pánských dvouher. První nastoupili Tomáš proti Kuralovi a Honza proti Viktorovi. Tomáš bohužel svůj zápas prohrál, naštěstí naději na remízu udržel Honza, který si poradil s Viktorou. Teď to bylo na Vojtovi,který měl proti sobě těžkého soupeře Voráče. První set se Vojtovi moc nedařilo ani začátek druhého, ale pak se začala hra otáčet, Vojta si tvořil dobře útok a my věděli, že třetí set by vyhrál. Bohužel nedokonal obrat a prohrál 22:24 ve druhém setu. Konečný stav 3:5.

Závěrem bych rád poděkoval týmu za reprezentaci oddílu. Vojtovi za to, že kvůli nám přiletěl z Anglie a řidičům za odvoz. Stále vládne naděje na postup do play-off, tak nám držte palce ať to zvládneme.

Za „Áčko“ kapitán Honza.