I. liga: Dvě výhry a jedna prohra v prvním kole.

V sobotu 30.11. se na Astře odehrálo první kolo první ligy. První liga se letošní rok poprvé hraje na sedm zápasů a na tři vítězné sety do 11 bodů. Tento způsob hry nesedl asi žádnému hráči, nicméně podmínky jsme měli všichni stejné.

Tým Astra A nastoupil do třech utkání v sestavě Dominika Kurzová, Valentýna Sonnková, Andrea Kobyláková, Lukáš Kurz, Tomáš Waller, Jan Jouda a Jan Fiala. V Prvním utkání nás čekal tým BK TU v Liberci, do utkání jsme nastoupili jako mírní favorité. Bohužel se nám hned na úvod podařilo prohrát mix na pět setů. Následovala prohra Tomáše v singlu proti Janouškovi a prohra naší druhé pánské čtyřhry. Naštěstí jsme se pak vzpamatovali a utkání dotáhli na 3:3. K poslednímu zápasu nastupovala Andy proti slovenské šesté hráčce Peruňské. Andy prohrála první dva sety a ve třetím prohrávala 9:6, ale pak nastal obrat. Třetí set vyhrála 11:9, čtvrtý 11:7 a v koncovce třetího setu za stavu 12:11 proměnila matchball. Andy předvedla úžasný výkon a jsme moc rádi, že nás zachránila. Utkání tedy skončilo 4:3 v náš prospěch.

V druhém utkání jsme doslova dostali na zadek od SK Prosek Praha, utkání se neslo ve znamení psychické nepohody všech hráčů… prostě jim tam spadlo vše a nám nic. Bohužel i taková utkání je nutné zvládnout a příště už se výprask 6:1 nesmí opakovat. Jeden bod pro nás urvaly klasicky Domča s Valčou ve čtyřhře.

Poslední utkání jsme odehráli proti TJ Sokol Křemže, po protrápeném utkání s Prosekem bylo těžké se namotivovat, nicméně jsme to nakonec zvládli s výsledkem 5:2. Body pro Křemži dokázal zařídit jen Beran a to v první pánské čtyřhře a druhé pánské dvouhře.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům za dobrou reprezentaci oddílu, rozhodčím Nele, Kačce Oubrechtové, Mattymu, Kačce Krajčové, Petrovi a Adéle Zimmerové za super práci. V neposlední řadě děkujeme za podporu všem fanouškům.

 

Autor: Jan Fiala