II. liga: Astra „B“ ve čtvrtém kole připsala tři výhry!

V neděli 16. ledna bylo na pořadu čtvrté kolo druhé regionální ligy. V relativně chladné, nicméně domácí hale Astry se sešel tým pouze s jednou omluvenkou od nemocného Vráti. Díky jeho absenci jsme přišli o možnost kreativity (zejména v mixu), ale i tak silná sestava čítala tyto borce: Kristian Lecian, Jiří Měřička, Lukáš Myšák, Zdeněk Sváta, Alžběta Kobyláková a Andrea Kobyláková. Někteří museli předčasně ukončit vysokohorské radovánky, jiní byli unavení po sobotních turnajích. Náročný herní den jsme zahájili proti Radotínu, který s námi posledně remizoval a aktuálně s námi sdílí druhé místo v soutěži.

TJ Astra ZM Praha „B“ – Sokol Radotín Meteor Praha „C“ 6:2

První zápasy obstarali Lukáš se Zdeňkem, na první a druhé dvouhře. Zatímco Lukáš bez problémů porazil M. Frantu, Zdeněk se proti Staňkovi trápil. Soupeř předvedl kvalitní výkon, a ve třech setech získal pro Radotín první bod. Mezitím však Mňéřa ve třetí dvouhře zkušeně přehrál Kováře na dva sety, a tím jsme se ujali vedení. Zabojovat o další bod se vydala Andy, která se střetla s Šemberovou. Zápas byl plný hezkých výměn, ale ty nejlepší pro nás přišly v koncovce třetího setu, který Andy urvala na svou stranu v nastavení. Vyplnilo se tak dva roky staré proroctví (viz třetí kolo druhé ligy 30.11.2019). Velice milé překvapení nám přichystal mix Kristiana s Bětkou. Hrou vysoké kvality herní i taktické dokázali porazit pár Jirásek/Titěrová, a to rovnou ve dvou setech. Výhru poté zajistila tradiční dvojice Lukáše s Mňéřou, kteří bez větších problémů porazili Staňka/Kováře na druhé čtyřhře. V druhé polovině druhého setu se soupeř sice začínal dostávat do tempa, ale již bylo pozdě. Jako bonus pak Kristian se Zdeňkem ve značně vyrovnaném zápase prvních čtyřher zvítězili nad Musilem/Jiráskem. Závěrečná královská disciplína ženského deblu dostála očekávání. Andy s Bětkou sehrály dobrý zápas s Titěrovou/Musilovou, ale nedokázaly v druhém setu využít mečbol, a ani koncovka třetího setu jim nebyla nakloněna. Konečné skóre tak 6:2 pro Astru, výborný výsledek.

TJ Astra ZM Praha „B“ – BK 73 DELTACAR Benátky n/J „B” 6:2

Se stejnou soupiskou jsme hráli i proti Benátkám. Vzhledem k rozličným okolnostem jsme však hráli v mírně pozměněném pořadí zápasů. Začínalo se první a třetí dvouhrou, kde Lukáš hrál proti Müllerovi, respektive Mňéřa proti Sopkovi. Lukáš nezvládl těsnou koncovku prvního setu, prohrál 21:23 v nastavení, a v druhém setu už nedokázal čelit svižné a nátlakové hře soupeře. Mňéřa byl ve svých koncovkách úspěšnější, i přes odvracení setbolů se mu povedlo vyhrát zápas na dva sety (27:25, 22:20). Andy měla následně další těžký zápas, proti nadějné juniorce Kalkušové. Dominance Andy z prvního setu se bohužel do druhého nepřenesla, a i do třetího setu lépe vykročila hráčka Benátek. Zlom přišel po změně stran, když Andy zlepšila podání a přípravu na první úder. Skvělý výkon přišel i poté, co se soupeřce povedlo odvrátit mečboly. Andy zachovala klidnou hlavu a po výsledku 22:20 přidala bod na naši stranu. V mezidobí předvedli skvělý výkon Kristian se Zdeňkem, na tři sety ve vyrovnaném zápase porazili silnou dvojici Müller/Fröhlich. O další navýšení vedení se postarali Lukáš s Mňéřou, kteří ve střetu druhých čtyřher porazili Kupce/Sopka. Soupeři nepomohlo ani absurdní podávání z kraje deblového kurtu. O vítězství v utkání rozhodli Kristian s Bětkou, solidním výkonem přehráli zejména v koncovkách Kupce/Kramešovou. Zbylé zápasy – Zdeněk vs Hasoň, bod Benátky; Andy s Bětkou vs Kalkušová/Kramešová, bod Astra, již nestály za řeč.

TJ Astra ZM Praha „B“ – TJ Astra ZM Praha „C“ 7:1

Poslední utkání dne jsme odehráli ve svižném tempu, vzhledem k většímu množství volných kurtů. V mužských dvouhrách jsme nezaznamenali žádný problém, když postupně ve svých zápasech vyhrál Lukáš proti Havránkovi, Zdeněk proti Kottovi a Mňéřa proti Urbanovi, to vše ve dvou setech. I ve čtyřhrách jsme byli úspěšní. Lukáš s Mňéřou přehráli Kotta/Urbana, Bětka s Andy vyhráli nad Krajčovou/Bálintovou M. Pouze Zdeněk s Kristianem si nemohli odpustit další třísetový debl, ale opět v něm zvítězili, proti Nesvačilovi/Malému. Rovněž mix dopadl v náš prospěch, Kristian s Bětkou v něm na dva sety porazili Nesvačila/Bálintovou M. Andy si z předchozího utkání odnesla, kromě rozsáhlého puchýře chodidla, cennou lekci na téma včasná výměna ponožek, a tak závěrečná dvouhra proti Kačce Krajčové nestála za řeč (bod Astra C).

Čtvrté kolo soutěže se nám povedlo náramně. Většina hráčů předvedla parádní výkony na hranici svých možností, někteří dokonce neprohráli jediný zápas! Tři výhry znamenají pro tým skvělý bodový zisk, který nás výrazně přibližuje k play off soutěže. Další kolo bude sehráno začátkem února v hale pražského Hamru.

Autor: L.M.