I. liga: Astra „A“ skončila ve čtvrtfinále playoff.

Astra A se úspěšně probojovala až do play-off první ligy, které se hrálo v sobotu 19.3. 2022 na Hamru v Braníku. Nastoupili jsme v sestavě Dominika Kurzová, Valentýna Sonnková, Jan Jouda, Lukáš Kurz, Tomáš Waller a Jan Fiala.

Ve čtvrtfinále nás čekal domácí tým z Hamru. Bohužel jsme nedorazili v úplně topové formě, někteří z nás se ještě doléčují ze zranění a další zase dlouho nebyli na kurtu, ale nedalo se nic dělat a hráli jsme dle našich maximálních možností. V prvním zápase podlehli Valča s Tomem v pěti setech páru Macák – Šilhavá K., škoda hlavně koncovek, vždy chybělo jen trochu k dotáhnutí zápasu. V druhém zápase se utkal Honza Fiala s Bláhou, kde nakonec vyloženě zápas protrpěl a dopinkal se k vítězství 3:2 na sety. Na první dámské dvouhře šla šokovat Domča favoritku zápasu Šilhavou R., bohužel plán se nepodařil a Domča po dobrém výkonu Šilhavé podlehla ve čtyřech setech. Naději na vítězství vykřesal Lukáš, který si v zápase na fyzičku poradil s Vitverou a umučil ho v pěti setech. Naděje byla vykřesána a hodně rychle jsme ji spláchli, v následujících čtyřhrách jsme dostali za vyučenou. První prohrály holky proti sestrám Šilhavým, pak dostali klepec Honzové v deblu, a nakonec né tak tragicky prohráli i Tomáš s Lukášem. To pro nás znamenalo prohru 5:2 a konec ve čtvrtfinále.

I když se play-off nevydařilo, tak bych chtěl poděkovat hráčům za jejich výkony během celé sezony. Letos jsme to měli opravdu těžké, nevyhnuli jsme se nemocem, zraněním ani karanténám. Na závěr bych rád vyzval mladší v oddíle, aby začali pořádně makat, protože teď nastal čas, kdy by po nás měli začít první ligu přebírat, a ne se plácat po zádech, že porazili nějakého pána co přišel z nákupu v desátý lize.

Autor: Jan Fiala