Holky zabodovaly na GPC U13 Open na Kladně

V neděli 23.září jsem vyjel s Erikou Osičkovou a Míšou Bálintovou na turnaj GPC U13 na Kladno s cílem vybojovat do žebříčku takové body, abychom další prodloužený víkend nemuseli na GPD do Kralup. Erika nebyla zdravotně stoprocentní, ale nálada byla bojovná.

V první dvouhře si Erika poradila s Eliškou Kramešovou z Benátek. Na vedlejším kurtu Míša hladce zdolala soupeřku z Kladna. Jak se ale vzápětí ukázalo, byl to zápas předkola. Skutečnou soupeřkovou Míši o postup a body byla Klárka Jonášová z Kladna, s níž už měla více práce. Zklamáním pro obě Astry bylo, že vzápětí v osmičce musely nastoupit proti sobě bez koučinku. První set zápasu dvou kamarádek vyzněl těsně pro Eriku – 21:19. Ve druhém setu Míšu svazovala nervozita, snad se projevil i jeden odehraný zápas navíc a Erika vyhrála i druhý set.

V semifinále čekala na Eriku první nasazená Adéla Dvořáčková z Nejdku. Jak to bývá, chce to i trochu štěstí – Adélka si z předchozího zápasu přinesla lehčí zranění. Neustále běhání dopředu a dozadu, k nemuž ji nutila Erika, nemohla dlouho vydržet a po prvním setu zápas vzdala.

Parádní podívanou přineslo finále proti Barboře Kubákové z Budějovic. Narazily na sebe soupeřky vyznávající stejnou technickou hru ‚na údržbu‘ a brzy bylo jasné, že o vítězi rozhodnou pevnější nervy. Barbora byla zaskočená, že Erika jí všechno vrátí, začala své prohrané míče oplakávat a i když se vždy dokázala zase vzchopit, Erika ji po soustředěném výkonu udolala ve dvou setech 22:20, 22:20 a připsala si své první vítězství na turnaji GPC!

V první čtyřhře si pak děvčata poradila s dvojčaty Kramešovými, když ve druhém setu důsledně využili slabinu soupeřek, kterou byla jednoznačně hra nad úrovní ramen. Druhý zápas proti dvojici Vnoučková-Čutová ale vůbec nezvládli. Nesoustředěný výkon znamenal ztrátu prvního setu a ve druhém pak úplně vypadly z role. Prohra 16:21, 5:21 byla trochu přísná, ale snad i poučná.

Erice patří velká gratulace, využila šanci, která se jí nabídla a odnesla si cenné vítězství a krásných 150 bodů do žebříčku.

Celkově se, podle očekávání, ukázalo, že turnaje v mimopražských oblastech nabízejí možnost vybojovat zajímavé body. Nejenom, že méně účastníků znamená podstatně více bodů už za jednu výhru, ale vetšina hráček, které jsou na žebříčku významně výše, jsou pro nás hratelnými soupeřkami.

Napsal: Jozef Bálint

  • IMG_20180923_151804