GPB U13: Marek Čepela zlatý v singlu a bronzový v deblu

Tento víkend 2.-3.3. se na Hamru ve Štěrboholech konal 1. turnaj GPB kategorie U13, kterého se zúčastnilo velký počet hráčů z celé republiky. Za náš oddíl nastoupila hned čtveřice astráků: mladší „třináctka“ Erika Osičková, Kuba Švarc a starší „třináctka“ Terka Houžvíková, Mára Čepela.

Ve smíšené čtyřhře se nejméně dařilo Terce s Ondřejem Wollmannem (TJ Slovan Vesec), kteří byli poraženi hned v prvním kole párem Kaplan-Vránová. Ti v dalším kole vyřadili i naše astrácké duo Čepela-Osičková, se kterými sehráli utkání na tři sety. Kuba Švarc s parťačkou Bárou Kubákovou z Českých Budějovic došli až do čtvrtfinále, kde narazili na sourozence Bouberlovi, kteří jim cestu do semifinále znemožnili.

Ve dvouhrách všichni naši hráči až na Máru uhráli jedno kolo. Mára se s jasných cílem prodral v sobotních zápasech suverénně až do semifinále. V neděli prošel do finále skrze Jakuba Bouberleho a rozdal si to s nasazenou jedničkou Michaelem Havlíčkem (Badminton Sharks Brno). Ve třetím setu se soupeřova bojovná nálada vytratila a Mára získal zaslouženě ten nejcennější kov (19-21, 22-20, 21-2).

Ve čtyřhrách Terka Houžvíková s Verčou Flusserovou z Proseka skončily před branou čtvrtfinále. Erika se svou proseckou parťačkou Amelií Maixnerovou zakončili hru ve čtvrtfinále, kde podlehly páru Blaziusová-Vránová na tři sety. Kuba Švarc spárovaný s Ondřejem Wollmannem došli také až do čtvrtfinále, postup do semifinále jim zhatily nasazené jedničky Kerpl-Štych. Marek s Kryštofem Coufalem (SK Prosek Praha) si v sobotu zajistili postup do semifinále, kde bohužel nestačili v třísetovém utkání na budoucí vítěze Bouberle-Kaplan a museli se tak spokojit s bronzovou medailí :-).

Všem našim „Astrákům“ děkujeme za předvedené výkony a do dalších turnajů přejeme ještě více úspěšně odehraných zápasů!

Kompletní výsledky naleznete ZDE