GPA U13 v Mostě

Tento víkend se konalo 2.GPA kategorie U13, tedy druhý celostátní turnaj v pořadí pro rok 2019. Náš oddíl díky žebříčkovému pořadí tentokrát reprezentovali Marek Čepela, Erika Osičková ve všech disciplínách a Jakub Švarc v párových disciplínách.

V mixu se Mára s Erikou probojovali do druhého kola, kde bohužel výhozy a příjmy nahoru nahrávaly soupeři k neustálému útoku. Malý a běhavý Ježek jim nedal nic zadarmo a smečoval ze všech pozic a sil a do dalšího kola tedy postoupil on se svojí partnerkou. Kuba již potřetí s Bárou Kubákovou z Českých Budějovic nastoupili plni očekávání postupu do dalších kol, ale tentokrát i jejich soupeři hráli více útoku a rychleji. Kuba tak v mixu skončil v prním kole.

Následovala série dvouher, kdy Marek nasazený do druhého kola využil losu a postupně vyřadil všechny soupeře až do semifinále. Erika se probojovala do druhého kola, kde prohrála s Kubovou mixovou parťačkou, která nechybovala a hrála pěkné křižné dropy k čárám. Navíc dobrou zkušeností bylo „vyrovnávání se s vnějšími vlivy“ v podobě hlasitě fandícího kamaráda soupeřky i při chybách Eriky na naší polovině přímo za kurtem. Ale i na to je třeba být připraven a nenechat se rozptýlit. Každá taková zkušenost je pro hráče důležitá.

Ve čtyřhrách nastoupil Kuba s Tobiášem Zubrem z Českých Budějovic, ale ani tady se postup do druhého kola Kubovi nevydařil. Marek hrál s Kryštofem Coufalem a Erika s Amálkou Maixnerovou  – oba z Proseka. Mára s Kryštofem každým zápasem zlepšovali příjem podání, hru na síti i útočnou hru, holky využily toho, že si pár turnajů a tréninků  spolu odehrály a dobře se doplňují. Oba tyto páry postoupili do nedělního semifinále.

V neděli nastoupil Marek do semifinále dvouhry s Havlíčkem, na kterého se těšil a podle toho také zápas vedl, vyhrál velkým rozdílem a v klidu. Erika s Amálkou měly možnost si zahrát s nejlepší dvojicí Bursová – Kalkušová, pár výměn se jim podařilo zahrát a i přes prohru byly s třetím místem spokojené a začínají se těšit na příští rok bez ročníků 2007. Marek ve finále chtěl potrápit Vaška Simona z Benátek, ale na způsob Vaškovi hry jsme nedokázali tentokrát najít vůbec žádný recept, rozdíl jsme našli především v dovednostech práce s raketou a v pohybu. Druhé místo pro Marka ve dvouhře je i tak obrovský úspěch, gratulujeme! K tomu ještě s Kryštofem přidali po dramatických zápasech vítězství ve čtyřhře a tak se mohl Marek radovat dvakrát.