Družstvo U13 opět bramborové

V sobotu 25. května jsme nominovali jedno družstvo žáků v kategorii U13. Letošní systém stejně jako vloni je turnajový, do každého kola se může přihlásit různý počet družstev, soupiska se tvoří z aktuálního žebříčkového pořadí a každé kolo zná své medailisty. Na konci sezóny 2019 proběhne vyhlášení nejúspěšnějších družstev ze všech kol. V prvním kole náš tým vybojoval čtvrté místo, v tomto druhém kole také.

Dnes do Vinoře dorazila sestava Marek Čepela, Jakub Švarc, Kryštof Kubant, Erika Osičková, Tereza Houžvíková a Kačka Oubrechtová. Začali jsme slibně výhrou nad Arionem, kde prohlála v těsných koncovkách Erika se slečnou Vránovou a Kryštof s Erikou mix. Druhé utkání s SK Prosek B jsme dokázali také zvítězit, bojovnou hru předvedly hlavně holky Terka s Kačkou v deblu a Kryštof, který se mohl radovat z prvního osobně důležitého vyhraného zápasu. Erika na jedničce nedokázala přehrát tradičně skvěle běhající Stěpánku Nýdrlovou. Ostatní zápasy jsme vyhráli.

K poslednímu utkání ve skupině jsme nastoupili proti Radotínu A, což byl soupeř nad naše síly. Mára vyhrál svoji dvouhru, ale to bylo vše. Výborně zahrála Terka s Turoňovou, i když s prohrou, ale bojovala do konce, běhala, útočila, škoda, že takto na 100% nedokáže zahrát vždycky. Erika bez formy po nemoci prohrála dvouhru s Hnilicovou i mix s Kubou proti Ryšánek – Turoňová. Nezachránily nás ani stále se lepšící dvojice Terka – Kačka. Ve skupině jsme tedy skončili druzí a o třetí místo jsme nastupovali proti SK Hamr.

Utkání vypadlo nadějně, po dvouhrách jsme vedli 3:1. Bohužel všechny párovky jsme prohráli, rozhodujícím byl holčičí debl a jako se hraje holčičí debl vždy. Na 3 sety, poslední set holky točily za stavu 11:6 a dokázaly prohrát. Smutné. Také mě mrzelo, že už během zápasu mi někteří hráči začali říkat, že musí odjet a nezůstanou do konce. Nakonec jsme všichni ale společně vydrželi i na vyhlášení „bramborové“ medaile a moc chválím přístup těch, které ani nenapadlo tým opustit, i když už ani nehráli. Díky za podporu rodičům, s každým dalším zápasem se nebáli více fandit. Na podzim už to snad tedy cinkne.

Napsala: Markéta Osičková