Družstva U11

V neděli 9.6.2019 se naše dva týmy zúčastnily soutěže družstev hráčů do 11 let. Druhé kolo této sezóny se tentokrát odehrálo v letňanské hale pod vedením oddílu SK Prosek. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev, která nejprve odehrála utkání v základních skupinách. Z obou skupin pak první dva týmy postoupily do pavouka o finále.

Za Astru „B“ bojovali Nikča Kubáňová, Julča Rumlová, Tonda Hlavatý a Fíla Martinec. V prvním utkání poměrně jednoznačně podlehli prvnímu nasazenému družstvu v soutěži – SK Prosek. Druhé utkání s Radotínem bylo drama až do samého konce a rozhodoval až závěrečný mix, který Astráci zvládli lépe. V základní skupině „A“ tak dokázali vybojovat druhé místo a postup do bojů o medaile!

Astra „A“ ve složení Nela Pavlišová, Lucka Bednářová, Dan Pešek a Ondra Klaus si ve skupině „B“ poradila bez ztráty jediného setu s týmy Hamru a Benátek (dvakrát 6:0). Do bojů o medaile tak postupovali z prvního místa skupiny, což znamenalo souboj Astra s Astrou.

Ve vzájemném duelu Zahradního Města se potvrdilo nasazení týmů a Astra „A“ (opět po vítězství 6:0) tak mířila do zápasu o zlatou medaili. Ve finále na ně čekal již tradiční soupeř – SK Prosek. Astra „B“ nastoupila do boje o bronz s týmem BK DELTACAR Benátky n/J. Poslední dvě utkání nedělního kola byla ukončena holčičí čtyřhrou, kde bohužel ani jedna Astra (i když „Béčku“ chybělo ve třetím setu opravdu málo!!!) neuspěla a nedostali jsme se tak do šance rozhodnout mixem. Obě družstva tedy uhrála shodné skóre 2:4.

Astra „A“ odjela z turnaje se stříbrnými medailemi za 2. místo. Astra „B“ skončila na 4. místě a s tolik nepopulární bramborovou medailí… Čímž vlastně potvrdili nasazení družstev podle soupisek. Všichni hráči si za dnešní výkony zaslouží pochvalu, bojovali, fandili si a předvedli to nejlepší, co mohli. Občas by mohla motivace vydržet až do konce (i když už je třeba téměř jisté, že nás výhra nečeká), protože jenom ten, kdo se nevzdává, může z turnaje odjíždět s pocitem vítězství (ať už se zlatou medailí na krku nebo ne)!

Na závěr bych také ráda poděkovala Viktorovi, který se ujal družstva „B“, i rodičům, kteří poctivě fandili, utírali slzičky po utkáních plných emocí… no prostě vytvářeli pohodovou atmosféru turnaje, jako vždy.

Gratuluji k výsledkům a těším se na další kolo, které nás čeká na podzim! Přes léto potrénujeme a budeme ještě lepší 😉

Výsledky z turnaje najdete ZDE.

  • P_20190609_145308