Družstva U11

V neděli 24. března proběhl v hale Jeremi sport turnaj družstev kategorie U11. Astru reprezentovaly dva týmy – ,,A“ a ,,B“. Turnaje se zúčastnilo celkem osm družstev. Nejprve se hrálo ve dvou skupinách po čtyřech a poté následovalo play off. Hrálo se na dva vítězné sety do 11 bodů na zkrácené hřiště a to vždy ve dvou dvouhrách kluků, dvou dvouhrách holek, čtyřhře kluků a čtyřhře holek.

Za tým Astry ,,B“ statečně bojovala Niki Kubáňová a Eliška Křenková a kluci Tonda Hlavatý a Filip Martinec. Astra ,,B“ se nejprve utkala s nepříjemným soupeřem z Benátek nad Jizerou a i přes veškerou snahu všech hráčů z kurtu odcházela jako poražená.

Druhým soupeřem byl Prosek ,,B“. Zápasy byly již mnohem vyrovnanější a konečný výsledek 3:3 byl zaslouženou odměnou. První bod pro tým přinesl Filip ve dvouhře, ve které soupeře překvapil chytrou hrou, a poté přidal další i v deblu společně s Tondou. Třetí bod získala Eliška s Niki ve čtyřhře. Za zmínku stojí i Elišky třísetový singl.

Třetím soupeřem Astry ,,B“ byl Sokol Radotín, který nastoupil ve velmi silném složení. Zatímco Tonda s Niki statečně bojovali s těžkými soupeři na prvním singlu, Filip překvapil a zápas značně zdramatizoval. I holky ve čtyřhře ve druhém setu dokázaly znepříjemnit soupeřkám jejich výhru a zaslouží si pochvalu.

O konečné umístění hrála Astra ,,B“ s družstev Hamru. Toto utkání bylo nejvyrovnanější a nejdramatičtější. Nejprve Niki vyváženou hrou vyhrála singl a poté i Tonda, který má pochvalu za útočnou hru, dlouhé podání a klíry. Filip zaslouženě vyhrál singl a Eliška zaznamenala velké zlepšení a se soupeřkou, která byla o hlavu vyšší, dokázala hrát vyrovnané výměny. Kvůli nastupující nemoci však musela Eliška čtyřhru skrečovat a tak za stavu 3:2 pro Astru ,,B“ nastoupili kluci ke čtyřhře. Tento zápas se jim příliš nevyvedl a i díky nesoustředěnosti prohráli na dva sety. Stav 3:3 tedy musel rozhodnout ,,sedmý“ zápas – smíšená čtyřhra. K rozhodujícímu mixu nastoupil Filip s Niki, pro které byl tento zápas jedním z nejlepších za celý den. Filip hrál chytré kraťasy za síť, Niki smečovala a v napínavém třetím setu oba bojovali až do konce a rozhodující zápas vyhráli. Astra ,,B“ tak v tomto kole skončila na krásném 7. místě.

Za Astru „A“ nastoupili Ema Špičková, Lucka Bednářová, Dan Pešek a Ondra Klaus. Prvním soupeřem, který na Astru „A“ čekal, byly Lužiny. Kluci si bez větších problémů poradili se svými soupeři ve dvouhrách, stejně tak s vítězným bodem odcházely z kurtu i Ema s Luckou. Za stavu 4:0 pro náš tým nastoupili na kurt kluci ve čtyřhře a přidali 5. bod. Holky dokázaly soupeřky porazit v prvním setu, bohužel v dalších dvou nedokázaly udržet koncentraci, a tak bylo konečné skóre 5:1!

Ve druhém utkání nastoupili proti favoritům turnaje – týmu SK Prosek „A“. Ti své ambice na celkové vítězství nezapřeli, a i když bylo k vidění hned několik vyrovnaných zápasů, vítězný bod získal pouze Ondra ve druhé dvouhře kluků. Dan na tři sety prohrál s Petrem Břízou a Ema s Luckou si neporadily s o dost zkušenějšími soupeřkami Štěpánkou Nýdrlovou respektive Klárkou Tvrdíkovou. Výsledek utkání tedy opět 5:1, tentokrát však z pohledu soupeře.

Ve třetím a zároveň posledním utkáním ve skupině Astra „A“ nastoupila proti Hamru. Všichni hráči šli  do svých zápasů s tím, že chtějí vyhrát a získat tak šanci hrát o bronzovou medaili, což se jim podařilo. Po skončení posledního zápasu (opravdu napínavé holčičí čtyřhry) se mohli radovat z výhry 5:1.

Do závěrečného boje o celkové třetí místo nastoupili (trochu překvapivě) proti týmu z Benátek nad Jizerou. Vidina pomyslného stupně vítězů byla velkou motivací pro všechny. V zápisu se objevilo již tradiční skóre Astry „A“ – 5:1. Vítězství bohužel opět na straně soupeře, který byl prostě lepší, a naše „Áčko“ si tak z turnaje odváží hezké 4. místo. Výsledek vypadá sice jednoznačně, ale Ema, Lucka, Dan i Ondra nechali na kurtech vše. A jestli snad měli diváci v průběhu turnaje při některých zápasech pocit, že motivaci a chuť vyhrát jsme zapomněli doma na Zahradním Městě, tak věřte tomu, že minimálně za tato poslední utkání  si zaslouží obrovskou pochvalu!

Druhé kolo družstev U11 se bude konat 8.6. v Letňanech, držte oběma týmům palce.

Celkové pořadí týmů:

 1. SK Prosek „A“
 2. Radotín
 3. Benátky nad Jizerou
 4. TJ Astra „A“
 5. SK Prosek „B“
 6. Lužiny
 7. TJ Astra „B“
 8. Hamr

Autor: Zuzka Klusoňová, Kačka Tomášková

 • P_20190324_121236
 • 55529845_2208032539273456_8866044110880899072_n
 • P_20190324_125825