Babolat MiniCup: turnaj kategorií U9 a U11.

V neděli 20. 3. 2022 se v naší domácí tělocvičně uskutečnil turnaj pro nejmenší hráče kategorií U9 a U11 – Babolat Minicup. Tradiční turnaj, běžně pořádaný ku příležitosti Dne dětí, se nám podařilo uspořádat po téměř tříleté pauze. Akce se zúčastnilo 8 Astráků – Justýna Rumlová (U9), Markéta Bušková, Eliška Smékalová, Mikuláš Chadima, Jonáš Ježek, Jan Maťátko, Daniel Musil, Šimon Sedláček – z celkového počtu 34 účastníků (7x U9, 12x U11 dívky, 15x U11 chlapci).

Turnaj se odehrál dle pravidel minibadmintonu (zmenšené hřiště, snížená síť). Hráči byli rozděleni do základních skupin. V kategorii U9 hráli chlapci a dívky dohromady, v U11 soutěžili odděleně. Každé z dětí odehrálo minimálně 5 zápasů.

Děkujeme všem účastníkům, že se na turnaji sešli v tak hojném počtu, a gratulujeme ke krásným výkonům, které na nově nalakovaných kurtech u nás na Zahradním Městě předvedli. K vidění bylo mnoho dramatických a do poslední chvíle napínavých zápasů. Doufáme, že si všichni dostatečně zahráli a budeme se těšit opět za rok!

Závěrem bych ráda poděkovala ochotným členům našeho oddílu, bez kterých by turnaj neproběhl ani z poloviny tak dobře. Jmenovitě děkuji Viktorovi Malému za celodenní spolupráci a pomoc s organizací, Janu Urbanovi za fotodokumentaci a pomoc s organizací. Dále pak Emmě Hanzlové, Tereze Houžvíkové, Anetě Osičkové, Tereze Pavelkové, Aleně Pinkasové a Julii Rumlové (i Julči mamince), které během celého dne odpískaly více než deset zápasů každá.

Nakonec bych chtěla poděkovat také firmě Babolat (sponzor oddílu), díky které měli naši rozhodčí stejná trika a hráči, kteří se umístili na stupních vítězů, si odvezli kromě medailí a diplomů i krásné ceny, ať už to byl ručník, lahev či klíčenka.

Fotografie z průběhu turnaje a vyhlášení si můžete prohlédnout ZDE.

Výsledky turnaje najdete ZDE.