AstraPlácal 2018

V neděli 18. 11. 2018 proběhl další ročník turnaje rodičů hráčů našeho oddílu Astraplácal. Téměř 50 hráčů dalo přednost badmintonu před nedělní siestou. Výkonnost byla vysoká. Dříve platilo, že čím déle a lépe hraje dítě badminton, tím lépe i rodič 🙂 . Letos přišlo velké množství nových rodičů a šlo jim to výborně.

Začali jsme smíšenou čtyřhrou a dvouhrou mužů. Hrálo se na 2 sety do 15 bodů bez nastavení. Pak následovaly čtyřhry. Ve dvouhře žen startovaly nakonec jen dvě odvážné maminky. Výsledky nejsou důležité, hlavně že jsme se pobavili a nikdo se nezranil :-).

Během turnaje bylo i několik „společenských“ akcí. V baletním sále se totiž fotili na pozvánky na charitativní ples badmintonistů Terka Kobyláková s Vaškem Palánem. Společenský oděv jim moc slušel a přišli nás do haly na tuto akci pozvat.

Další radostnou událostí byl příjezd našich čerstvých medailistů z MČR U13 Míši Moravce a Matěje Švarce. Získali bronzovou medaili v deblu a tak se jim dostalo bouřlivých ovací.

Závěr turnaje pak obstaral juniorský reprezentant ČR a Astry Vít Kulíšek, který se právě vrátil z Mistrovství světa v kanadském Markhamu. Předal ceny nejlepším hráčům a podělil se s námi o zážitky.

Všem děkuji za účast a předvedené výkony a těším se na příští rok.