Astra přebor – ukončení sezóny 2018/2019

V neděli 23.6.2019 jsme uspořádali tradiční turnaj k ukončení školního roku a první poloviny badmintonové sezony. Turnaj byl určen pouze pro naše hráče v kategoriích U9 – U15. Letos se jej zúčastnilo 39 dětí, které byly rozděleny do 7 skupin podle věku a výkonnosti. Ve skupinách si zahrál každý s každým, což pro všechny zúčastněné znamenalo poměrně dost zápasů.

Zápasy, které jsme měli během dne možnost sledovat, byly z valné většiny velmi vyrovnané. Ať už to bylo ve skupinách těch nejmenších, hrajících podle pravidel minibadmintonu, nebo mezi staršími a zkušenějšími hráči, všichni na kurtu předvedli to nejlepší a se ctí se tak na nějaký čas rozloučili s badmintonovými kurty.

Na programu dne byla také exhibice starších hráčů, která byla tento rok složena převážně z našich trenérů. Hráči je tak viděli i z jiného pohledu, než jsou zvyklí. Honzu Fialu, Dana Pecáka, Viktora Malého a Kačku Tomáškovou pak v exhibičních zápasech doplnily naše dvě úspěšné hráčky –  Domča Kurzová a Valča Sonnková. Díky nim mohly děti vidět, jak vypadají zápasy starších a kam se časem posunou i oni.

Paralelně s turnajem probíhala v předsálí tělocvičny také burza badmintonového oblečení, kde mohli účastníci turnaje vybírat jak z „poděděných“ věcí po starších hráčích, tak úplně nových od Babolatu. Nový domov během dne našlo nespočet triček, šortek, bot, batohů a dalšího badmintonového vybavení. Za organizaci bazárku děkujeme Pétě Moravcové a Simče Sonnkové.

Po odehrání zápasů došlo k vyhlášení výsledků všech skupin:

A – Koprtinky

 1. Jan Urban
 2. Vojtěch Havránek
 3. Marek Čepela
 4. Tobiáš Lecian
 5. Michal Moravec
 6. Matěj Švarc

B – Mantees

 1. Alena Pinkasová
 2. Emma Hanzlová
 3. Tereza Pavelková
 4. Nela Veverková
 5. Erika Osičková
 6. Michaela Bálintová
 7. Sára Češková

C

 1. Tereza Houžvíková
 2. Alena Brothánková
 3. Natálie Rybová
 4. Eva Skuhrovcová
 5. Tereza Pečenková

D – Týpci

 1. Jakub Kopecký
 2. Marek Pečenka
 3. Kryštof Kubant
 4. Kristian Krejčík

E

 1. Jakub Mojdl
 2. Filip Martinec
 3. Antonín Hlavatý
 4. Lucie Bednářová
 5. Petr Jelínek
 6. Šimon Kopecký

F – Mistři

 1. Julie Rumlová
 2. Tomáš Jelínek
 3. Sebastian Forman
 4. Viktorie Rybová
 5. Šimon Sedláček

G – Lidičkové

 1. Tomáš Dvořák
 2. Martin Hušek
 3. Tomáš Mácha
 4. Petr Hlavatý
 5. VeronikaVacková
 6. Róza Schindlerová.

Dále jsme vyhlásili speciální kategorie odvíjející se od výsledků v průběhu celého školního roku. Objevem roku se stali Lucka Bednářová a Péťa Jelínek. Skokanem roku se pro letošek stal Marek Čepela!

Na závěr proběhlo také poděkování trenérům a jejich asistentům za celoroční přístup a práci s dětmi na trénincích a turnajích. Díky (nad očekávání) rychlému průběhu turnaje zbyl prostor pro ty, kteří nebyli po celodenní porci zápasů dostatečně unaveni – sítě šly dolů a badminton vystřídaly míčové hry. Rodiče, trenéři a ti, kterým tolik energie po turnaji nezbylo, se přesunuli do bistra v areálu.

Děkujeme všem hráčům, kteří se přišli s pravidelnými tréninky před letní pauzou rozloučit. Věříme, že si všichni turnaj užili, dobře si zahráli a teď – vzhůru do letní přípravy. Ladit formu, zlepšovat fyzičku a nabírat síly do druhé poloviny sezóny!

Hezké prázdniny!

Za fotky z průběhu turnaje děkujeme Jirkovi Havránkovi. Můžete si je prohlédnout ZDE.

Další fotky od Kačky a náhodných fotografů z řad dětí najdete ZDE.