2. místo pro Astru v celoroční soutěži družstev kategorie U13

V neděli 25.11.2018 se na Astře odehrálo 4. závěrečné kolo družstev kategorie U13. O poslední body do soutěže o titul přeborníků Prahy přijelo bojovat 8 družstev.

Za oddíl TJ Astra nastoupila družstvo A v sestavě Ája Davídková, Emma Hanzlová, Míša Bálintová, Tobík Lecián, Michal Moravec, Marek Čepela a družstvo B, za které hráli Sára Češková, Terka Houžvíková, Kačka Oubrechtová, Kuba Švarc, Dan Pešek a Mára Pečenka.

„Áčko“ na úvod hrálo s týmem z Arionu a celkem jasně postoupilo do dalšího kola s výsledkem 5:2.
Ve druhém kole kluci z Astry smetli hráče z Vinoře. Holky až na jedno zaváhání stejně tak. Astra – Vinoř 6:1.
Ve finále se rozhodovalo i o konečném vítězi soutěže družstev, takže nervozita byla velká.  Výsledek kola už tradičně rozhodoval mix. V něm bohužel na tři sety Astráci prohráli, a tak se mohl radovat Prosek „A“.

TJ Astra „B“ odehrála jako první utkání s druhým nasazeným družstvem SK Prosek „A“, kterým podlehli jednoznačně 7:0. Ačkoli stejný výsledek je zapsán i z druhého utkání s SK Hamr, zápasy zde byly o něco vyrovnanější a našim hráčům se podařilo získat i několik setů. Posledním utkáním o 7. místo v tomto kole pro nás byl duel s družstvem SK Prosek „B“, ve kterém jsme dokázali zvítězit 4:3.

Po sečtení bodů z průběhu všech 4 kol obsadil tým „A“ celkové 2. místo v celé soutěži. Tým „B“ nakonec skončil na 8. příčce.

Celkové výsledky družstev ZDE.

 

Autor: Dan Pecák, Kačka Tomášková

  • received_2127764560616069