Zlato z GPA U13 v Českém Těšíně se stěhuje na Astru

přidáno: 10. 1. 2012 8:12, autor: Milan Maixner

Na druhý turnaj GPA kategori U13 se do Českého Těšína vydala z Astry dvojice badmintonistů – Terka Járová a Kristián Lecián.

Spolu nastoupili do úvodní soutěže mixů a průběh zápasů byl identický jako v průběhu prvního GPA v Mostě. První kolo mixu také přineslo rychlé vítězství a po setech 21:5 a 21:12 prošli snadno do druhého kola. V něm narazili opět na nasazené 3/4 Vojtu Lapáčka a Terku Švábíkovou. Stejně jako v Mostě chyběla koncentrace v koncovkách obou setů a hlavně ve druhém setu. Ačkoli si naše dvojice v průběhu setu udržovala 2 až 3 bodový náskok, nakonec se projevila větší koncentrace a snaha po vítězství u soupeřů a náš pár ztratil druhý set i celý zápas 21:16 a 21:19.

Do soutěže jednotlivců zasáhl z našich jako první Kristián, ale proti relativně hratelnému soupěři Jaroslavu Máchalovi z Vesce, ztratil oba sety (21:17 a 21:18) a čekal ho pouze zápas o pořadí. V něm si stejným výsledkem poradil s Adamem Kostrunem ze Slavoje Podivín.  Dle výkonnosti a s ohledem na ostatní soupeře by Kristián měl rozhodně pomýšlet na více než první kolo.

Terka čekala na svůj první singlový zápas až téměř do 14.00 odpoledne a díky dlouhé pauze působila zvláště v prvním setu hodně svázaná nervozitou. Nakonec první set, i díky pěti chybám soupeřky na konci setu, získala pro sebe. Ve druhém si již od začátku hlídala náskok a celý zápas dovedla do postupu. Ve druhém kole na ni čekala šikovná Daniela Jakešová z Českého Krumlova. V prvním setu odvrátila Terka 3 setboly soupeřky, druhý set si již pohlídala a nakonec zvítězila 24:22 a 21:16. Ve čtvrtfinále se utkala s 2. nasazenou Veronikou Dobiášovou z družstva Super Star Most. V obou setech držela se soupeřkou krok do poloviny setů – v obou 11:10, ale druhá polovina setů nevyšla. Škoda prvního setu, ve kterém ještě Terka vedla 10:5, ale zápas poté již ovládla mostecká hráčka a získala oba sety. Nejenže postoupila do nedělního semifinále, ale nakonec celý turnaj i vyhrála.

V soutěži deblů nastoupily již v osvědčené sestavě Terka Járová a Terka Švábíková jako nasazené 3/4. První dvě kola byla především k rozehrání, pravá zkouška nastala v semifinále proti pardubické Míše Fuchsové a Pavlíně Krpatové. Naše dvojice udržela v koncovce prvního setu pevné nervy a v nastavení holky zvítězily 22:20. Ve druhém to byl opět velmi vyrovnaný boj, kdy ani jedna z dvojic neutekla soupeřkám na víc než 2 míče, ale koncovka opět patřila Terkám a výsledek 21:18 znamenal postup do nedělního finále. A my místo cesty domů jsme mohli začít zajišťovat ubytování do finálové neděle.

Finálový zápas v deblu si obě děvčata vyzkoušela již na GPA v Mostě, kde bohužel prohrála. Při absenci Berty Ausbergerové nastoupila v deblu s Veronikou Srncovou další Veronika – Veronika Nová z Goramu Teplice. V souboji Terez proti Veronikám měly na konci 3. setu více radosti Terky, i když cesta k celkovému vítězství vedla přes napínavý souboj. V prvním si hned Terky vybojovaly 3 až 5 bodový náskok, který si průběžně udržovaly a první set vyhrály 21:15. Ve druhém se situace opakovala, bohužel v obráceném pořadí a naše hráčky celý set dotahovaly náskok soupeřek. Set nakonec skončil opět skórem 15:21 a šlo se do rozhodujícího setu. V něm jsme si udržovali náskok 2-3 bodů, který neposkytoval příliš jistoty. Naštěstí několik posledních míčů patřilo nám a tak jsme se mohli radovat ze zlaté medaile z celostátního GPA. Ačkoli obě hráčky působí v rozdílných oddílech a oproti svým soupeřkám nemají příliš možností spolu trénovat, pěkně se při hře doplňovaly a i přes pár nedorozumění, se vzájemně podporovaly a na kurtu doplňovaly.