Zlaté a stříbrné Akademičky

přidáno: 26. 6. 2017 15:06, autor: Lukáš Kurz   [ aktualizováno 27. 6. 2017 7:24 ]
Ve čtvrtek 23. 6. 2017 proběhly v BA Skalka České akademické hry v badmintonu pořádané pražským ČVUT. Jedná se o multisportovní akci, kdy mezi sebou soupeří sportovci za své Vysoké školy. V každém sportu je nejlepších 6 účastníků obodováno a body jsou započteny do celkového pořadí. V badmintonu se do turnaje může přihlásit, kdo chce, a tak zde každoročně najdeme směsici závodních hráčů, včetně několika reprezentantů, až po rekreační hráče. Že se ale nejedná o lecjakou srandu, můžeme vidět například ve sjezdu na divoké vodě, kde mezi zúčastněnými nalezneme i olympioniky a mistry světa Jiřího Prskavce, či Kateřinu Kudějovou.

Z našeho klubu se této akce v badmintonu letos zúčastnilo celkem 6 hráčů. Nejlepších výsledků jsme se dočkali od holek, když Zuzka Klusoňová (UK v Praze) dokázala bez problémů zvítězit ve dvouhře žen. Společně s Terkou Lajdovou (UK v Praze) pak ve čtyřhře dokráčely až ke stříbru, na zlato ale útočily (spíše bránily) marně. Z dalšího zlata se pak radovala Eliška Maixnerová (UP Olomouc) v mixu s křemžským parťákem Jindrou Kukačem (ČVUT v Praze). Ti ale cestu ke zlatu měli celkem trnitou a museli několikrát bojovat ve třech setech.

Turnaje se zúčastnil i Honza Klusoň (UK v Praze), který ale v mixu se Zuzkou už v prvním kole narazil na pozdější vítěze. Dalšími našimi aktéry byli Martin Kamarád a Petra Nárovcová (oba ČVUT v Praze). Ve společném mixu jim ale stopku ihned vystavili pozdější finalisté. Dvouhry kluků se zúčastnil pouze Martin, ale los nebyl příliš milosrdný. Naopak Petra dokázala v prvním kole zvítězit, čtvrtfinále proti Zuzce už ale znamenalo konečnou. Poslední nemedailovou účast zaznamenala Eliška v deblu s plzeňskou Luckou Kolářovou (ZČU V Plzni). Do bojů o medaile je nepustily holky z UK T+Z.

Holky tak navazují na předchozí úspěšná MČR vysokoškoláků. Doufejme, že i v dalších letech budou naši nejchytřejší hráči směle reprezentovat nejen své Vysoké školy.

Posledními zúčastněnými této akce pak byli Lenka a Lukáš v pozici organizátorů a hlavních rozhodčích. Vše probíhalo naprosto bez problémů (kromě mnoha volných kurtů během celého dne, ale když není co hrát), v přátelské atmosféře, a tak to má být.

Na závěr jen dodám, že z celkového vítězství se raduje Univerzita Karlova v Praze, a radovat se tak mohou právě i Zuzka s Terkou a Honzou.

Výsledky turnaje v badmintonu neleznete v příloze.

Celkové výsledky a pořadí Vysokých škol zde.

Autor: LK
Ĉ
Lukáš Kurz,
26. 6. 2017 15:17
Comments