Závěr soutěží MČR jednotlivců - U13

přidáno: 5. 5. 2013 13:40, autor: Markéta Osičková   [ aktualizováno 7. 5. 2013 12:39 ]
  


    Další víkend odsezený na židli kouče mne opět poučil. Čím méně mám očekávání, tím více Astrákům přeje los a tím lepší mají výsledky a tak se koučování stává nekonečným příběhem, za kterým přichází odměna v podobě asi pětiminutového monologu pro Badminton revue a příslib dalšího možného natáčení během kondičního soustředění. Ale to již odbočuji od výsledků našich hráčů  -Terky Járové, Terky Kobylákové, Vojty Sebery a Davida Wallera.
    Kobylka jako nejmladší z našich hrála jen v sobotu, vybojovala postup do druhého kola ve dvouhře, s Vojtou pak do osmičky v mixu. Bohužel proti vyspělejším klukům chybí Vojtovy jasný konečný úder, přesně řečeno SMEČ, jinak technicky je na tom dobře. To se ukázalo v jeho dvouhrách, kdy bojoval s běhavými rychlými klučíky, ale nakonec je svými umístěnými údery dokázal přehrát. Škoda prvního setu v osmičce proti Královi, kde hrál pěkné výměny, dokonce i s pohybem a taktikou, ale koncovka 19:21 jasně ovlivnila další vývoj zápasu. David šel v prním kole dvouhry na nasazeného Vajsejtla a ani se nedostal do hry... Terka Járová jako nasazená se protrápila postupem do semifinále, kde tekly nervy mně, jí a následně i divákům, kteří očekávali, co se bude dít s raketou, kterou Terka evidentně občas "nemá ráda". Parádní koncovka v nastavení a velmi poučná zápas se slečnou Fukalovou - kdo dobře nepodá, nemůže dobře tvořit hru. Největší překvapení se zrodilo u dvojice David a Terka J., když jim los opravdu nadělil hratelné soupeře, Terka ráno prohlásila "Já chi medaili z toho mixa" a také se o to snažila. Dokonce strhla Davida do víru párových disciplín tak, že se probojovali až do FINÁLE!!! David naladěn na páry ještě s Vojtou přidal postup do SEMI ve čtyřhře. Medailí se tedy opět docela urodilo, jenom mám obavu, aby si hráči neřekli, že to je fajn, jak jin to jde a jsou úspěšní a že mohou dál laxně přistupovat k tréninku apod....Naopak, nejsme nejlepší, je třeba na sobě dál pracovat, mládeži:-)
    V neděli Terka ve dvouhře porazila Kačku Zuzákovou  a ve finále v prvním setu potrápila svoji partnerku z debla. Na vítězství to nebylo, ale vydřená stříbrná medaile pro Terku byla zasloužená. Kluci v semifinále debla podlehli těsně po velmi vyrovnaném prvním setu, pochvala za některé deblové prvky, které soupeři chyběli. Napak soupeř ve výsledku méně zkazil a vykazoval více touhy po výhře;-) Terka J. s finálovou soupeřkou Terezou Švábíkovou celkem hladce vyhráli čtyřhru dívek, takže ZLATO a dvě STŘÍBRA pro Terku Járovou, STŘÍBRO a BRONZ pro Davida a BRONZ pro Vojtu  za páry je celková bilance Astra úspěchů na MČ U13 2013.
    Díky rodičů za můj střídavý odvoz, svačinu a slova podpory a také za "posílání" na kurt. Občas nestíhám vše monitorovat. Konečná výprava Astráků se ještě chystá na MČR družstev žáků za 14 dní, tak nám držte palce.
Markéta

                                                  

Comments