Zástupce oddílu k aktuálním událostem

přidáno: 21. 12. 2011 9:18, autor: Milan Maixner   [ aktualizováno 21. 12. 2011 9:19 ]

Než napíšu to, co jsem chtěla napsat už v neděli, musím uvést to, že mě nesmírně zaskočilo a hluboce se mě osobně dotklo úmrtí prezidenta Václava Havla. Je pro mě teď těžké něco nebo někoho oslavovat. Umřel člověk, kterého jsem obdivovala a obdivuju. Dokázal nejen mluvit o svobodě, lásce a právu a pro všechny, ale stejně spravedlivě i žil. Praktikoval svůj idealismus, obdivuhodné.

Gratuluju k extraligovému vítězství nad SK Prosek Praha za nás za všechny, co jsme sice nefandili přímo na Astře, ale za to jsme Astru reprezentovali  v liberecké hale vysoké školy.

V Liberci se v sobotu 17. 12. pořádal otevřený Vánoční turnaj pro kategorie U9, U10 a U11. I přes nepěkné večerní televizní záběry zasněžené silnice před Libercem jsme ráno s dětmi vyrazili. Jmenovitě – s Patricií Klailovou, Jakubem Čermákem, Mathiasem Kottem, Davidem Srpem, Adamem Radonským.  Opustili jsme předvánoční shon a nelitovali. Liberečtí organizátoři připravili příjemné prostředí s rozsvíceným stromečkem, cenami pro všechny zúčastněné a liberecké maminky napekly vynikající koláče. Dětí se v tomto čase sešlo jen 45, což, oproti jiným turnajům s 60 a více dětmi, vytvořilo komorní atmosféru.

Všichni naši kluci se vešli do U10, stejně jako jedna naše zástupkyně něžného pohlaví. Patricie ve své kategorii kralovala a vyhrála ji.  V U10, vzhledem k vyššímu počtu účastníků, hráli kluci systémem dvou skupin po šesti. Dva první ze skupiny postupovali do her o medaile. Ze své skupiny postoupil Mathias, aby se na konci podělil o moc  hezké  3.místo.  Adam se umístil za ním na 5. místě, Kuba byl na 8. místě a David byl 9. I přes slzy za prohrané míče a zápasy si to všichni užili. Myslím, že tentokrát bylo snad i víc smíchu, když si všechny děti po odehraných zápasech závěrem na kurtu i mimo něj společně hrály.

Gratuluju dětem a děkuju organizátorům za příjemné zpestření předvánočního času.

Všem bez rozdílu přeju poklidné prožití Vánoc a do dalšího roku 2012 zdraví, lásku a úspěchy nejen badmintonové a to vše v míře veliké.

Martina Radonská

                P.S. Neodpustím si doušku. Doufám, že nově vzniklý badmintonový oddíl, který vznikl v Ústí nad Labem na komerční bázi, přinese příštím turnajům také lepší úroveň kulturní. Doufám, že jejich trenér příště nechá všem dětem více prostoru pro možnost soustředění se a radosti ze hry. Nerada bych se na dětských turnajích cítila jako ve fotbalovém kotli a to nechci teď urazit žádný z fotbalových klubů.  
 
 
 

Comments