Yonex Cup U13 a U15 v Brně Jehnicích – nejúspěšnější hráčka turnaje Iva Zychová (Astra ZM Praha)

přidáno: 27. 10. 2010 13:33, autor: Markéta Osičková   [ Aktualizováno 8. 11. 2010 6:01 uživatelem pavel.vojta@astrabadminton.cz ]
Pro další porci zkušeností se vydala na mezinárodní turnaj Yonex Cup do Brna Jehnic skupina 9 hráčů Astry - 5 v kategorii U13 a 4 v kategorii U15. Turnaj, kde se sešli nejlepší hráči z České a Slovenské republiky, byl zahájen soutěží jednotlivců v 3 až 5-ti členných skupinách, ze kterých postupoval do pavouka vždy pouze vítěz skupiny. Každá prohra ve skupině proto znamenala téměř jistou neúčast ve vyřazovací části.
Nakonec v základní skupině skončily naděje všech našich zástupců v kategorii U13 - Elišky Novákové, Terky Járové, Tomáše Ryby, Honzy Fialy a Vojty Járy.
Na 2. nepostupovém místě turnaj předčasně ukončili v U13 Eliška, Terka, Honza a Tomáš a v U15 Kristýna Brunátová. Velká škoda, že postupoval pouze jeden ze skupiny, jinak bychom měli určitě více šancí na lepší umístění.
V kategorii U15 postup ze skupin vybojovala pouze Iva Zychová. Naopak Kristýna, Dan Pecák i Vojta Brothánek se po odehrání základních skupin mohli soustředit již pouze na párové disciplíny. V soutěži jednotlivců Iva proměnila svůj postup ve finálové vítězství v soutěži jednotlivců v U15.
Debl a mix se již hrál KO systémem a dařilo se Ivě s Kristýnou, které prošly suverénně celou soutěží a z Brna si odvezly zlaté medaile. Třetí finálovou účast na turnaji již Iva bohužel neproměnila ve zlato a po finálové prohře v mixu jí patří stříbrná medaile. Přesto se 2 zlatými a 1 stříbrnou medailí byla nejúspěšnější hráčkou turnaje. Úspěšně si vedl v deblu chlapců Tomáš Ryba, který s plzeňským Martinem Kuralem postoupil do nedělního semifinále a po prohře s pozdějšími vítězi turnaje jim patří bronzová medaile.
Do osmičky se také dostali v párových disciplínách v U15 v mixu Kristýna Brunátová s Honzou Loudou, kteří podlehli páru Kolouch – Mílová (-11, 13, 14). V mixu U13 se probojovali Eliška Nováková s Honzou Fialou, které vyřadil pár Beran – Šimoníková (18, 14) a v deblu kluků Vojta Jára s Honzou Fialou, kteří narazili „moc brzo“ na vítězný pár Lapáček – Beran (13, 12).
Turnaj díky účasti nejlepších českých a slovenských hráčů poskytl přímé srovnání s těmi nejlepšími a také mnoho poznatků na čem je potřeba v budoucnu zapracovat.
Ivě, Kristýně a Tomášovi gratulujeme a ostatním děkujeme za dobrou reprezentaci.

autor: Zbyněk Jára a Jarda Fiala
  
  
Comments