Výlet do Pressbaumu 1. – 3. 7. 2011

přidáno: 17. 7. 2011 4:43, autor: Admin Astrabadminton   [ aktualizováno 17. 7. 2011 4:51 ]

Cesta začala tradičně u Astry, kde jsme se shromáždili (Majda, Týna, Vojta B., Dan P.) v 11,00 hod. v pátek 1. července. Vyjeli jsme s Martinem Brothánkem za volantem a popálenou Markétou (trouba – popálení čela a oka). První zastávka byla ve Znojmě na oběd. Než jsme došli do pizzerie, kluci se ještě museli stihnout podívat na zaparkované Ferrari opodál. V pizzerii nás v nabídce upoutala tzv. pizza BROT, kterou si však nedal ani jeden z Brothánků. Asi po čtyřech hodinách cesty jsme dojeli na místo. První cesta vedla (jak jinak) do haly. Trochu jsme si to tam okoukli a šli jsme se ubytovat. Zatímco Markéta zjišťovala, kde budeme bydlet, Vojta podotkl, že je to fajn, že nám nikdo nerozumí. Naneštěstí paní, které se Markéta ptala, byla Slovenka žijící v Rakousku, takže nám rozuměla každé slovo :-D Než jsme se stačili zabydlet v pokoji, už na nás čekala Markéta v kraťasech a tričku, že jdeme běhat. Nejprve jsme běželi za Danem, kterého jsme pak vyměnili za Markétu, protože nás vždycky zavedl do slepé uličky  nebo do křoví. Asi po 20 minutách jsme (kromě Markéty) usoudili, že už nemůžeme, a směřovali jsme do haly, kde jsme se měli ještě před večeří rozpinkat. Bohužel jsme se rozehrávali vedle Litvy, vedle nich jsme si připadali jako „outsideři“. Po večeři Markéta svolala válečnou poradu. Dozvěděli jsme se, s kým hrajeme a jaká bude naše sestava. Ráno jsme měli být před pokoji už v 7.00 hod. Chtěli jsme se před zápasy ještě rozehrát a nasnídat a to všechno stihnout do 9.00 hod.

            První zápas v 9,00 hod. jsme měli hrát s rumunským týmem Timisoara. Většina z nás si pod tímto názvem představila Soniu Olariu, ale nastoupila její o 4 roky mladší sestra Andra.. Vyhráli jsme 3:2 na zápasy, 6:6 na sety, ale prohráli jsme na míče 224:249.         

Po tomto napínavém zápase jsme měli do 12.00 hod. pauzu, takže jsme si došli na oběd a hned zase zpátky do tělocvičny, abychom si okoukli naše další soupeře. Druhý zápas jsme hráli s bulharským SK Badminton Razgrad. Porazili jsme je 3:2. Tentokrát jsme vyhráli na body, sety i na míče.

            Další zápas jsme měli hrát až v 19.00 hod., a tak jsme měli chvilku čas namalovat i  klukům nehty na modro.

            Na třetí zápas (už po večeři) jsme nastoupili proti SK Badminton Russe z Bulharska. Většina hráčů jejich týmu je součástí bulharské juniorské reprezentace, prohráli jsme 0 : 5. Sice to tak podle výsledku nevypadalo, ale všichni jsme si, myslím, dobře zahráli. Hlavně proto, že se Bulhaři zachovali sportovně a nechali nás alespoň trochu si zahrát. Nejlépe si asi zahrál Vojta singl proti Danailovi – bylo to spíše utkání, ve kterém se oba dva bavili.

            Večer vzala Markéta nůžky a ostříhala Danovi ofinu, aby lépe viděl. Teď jsou Danovy kudrnaté vlasy náš talisman v krabičce od náplastí (Markéta je vezme na kondičko, tak pro zájemce výstava tam).

            V neděli ráno jsme hráli poslední zápas s rumunským týmem Galati. Bohužel jsme prohráli 0 : 5, ale byly zápasy např. dívčí debl a mix, kde jsme mohli přidat body.

            Nakonec jsme odjeli s výborným 3. místem a pohárem domů, do Prahy. Děkujeme panu Brothánkovi, že nás na turnaj přivezl a odvezl a samozřejmě Markétě za cenné rady a kadeřnické služby.

 

Magda Lajdová


Comments