Vráťa třetí na GPA U15!

přidáno: 15. 2. 2016 1:00, autor: Markéta Osičková

O víkendu 13. – 14.2.2016 se konal turnaj GPA U15 v Orlové, kterého se účastnila Patrika Klailová a Vráťa Erhart.

Ráno v sobotu po 8 hodině jsme se sešli v hale a turnaj mohl začít. Děti zhodnotily svůj los a udělaly si představu, jak bude jejich cesta turnajem probíhat.

Prvním zápasem pro Astráky byl mix, kde se Páťa s Vráťou utkali s dvojicí Krpatová, Franek. Zápas byl vyrovnaný, ale díky mnoha vyhozeným míčkům a trochu horší komunikaci dopadl 21:18, 21:15 v prospěch soupeřů.

Na Páťu v prvním kole singlu čekala soupeřka Chadimová, se kterou sehrála napínavý zápas. První set dokázala Páťa otočit a vyhrát, v druhém setu však nedokázala udržet svou hru. Ve třetím soupeřka hned na začátku získala velký bodový náskok, dlouhé údery přestaly vycházet a i přes velkou snahu nedokázala Patrika stav otočit ve vítězný konec.

Vráťa si v prvním kole hravě poradil s Volfem. V kole druhém porazil Brázdu a ve třetím Dostála, čímž se probojoval do semifinále. Ve všech Vráťových zápasech bylo vidět, že o hře přemýšlí a snaží se míček umístit. Semifinále dvouher se hrálo až v neděli, na kterou jsem v Orlové nezůstala. Vráťa zápas prohrál (21:3,21:11), ale krásných 11 bodů ve druhém setu uhraných na 2. nasazeného, je hezký výsledek.

Čtyřhru hrála Patrika s Radkou Šilhavou (Hamr). V prvním kole porazily dvojici Pániková, Šronerová, sehrály se a čekaly na druhé kolo, kde je čekala dvojice Němcová, Coppenolle. S tou prohrály 21:15, 21:16, ale zápas byl vyrovnaný a určitě ne bez šance. Příště by to chtělo méně vyhazovat a držet si vlastní hru.

Vráťa do čtyřhry nastoupil s Proseckým Adamem Šulcem. Do prvního kola šli s pocitem, že je dvojice Vajsejtl, Demuth nemůže nijak ohrozit, nakonec se zápas hrál na tři sety, které byly nejhorší pro mě a rodiče. V dalším kole prohráli zápas s Ehmem a Horou. Škoda, že se kluci rozehráli až v druhé půlce 2. setu a nedokázali výsledek otočit. Více soustředění na hru by určitě nebylo na škodu.

Na závěr bych chtěla za sebe poděkovat rodičům (ne jen z našeho oddílu) za odvoz na turnaj a za zajištění příjemného a pohodového zázemí po celou dobu v Orlové. Především paní Klailové, která vše zařídila. Turnaj pro mě byl cennou zkušeností a odnáším si z něj pár důležitých poznatků do budoucna. Stejně tak i hráči získali další zkušenosti do příštích turnajů. Vědí, co jim šlo a co je potřeba zlepšit. Ať už je to komunikace na kurtu během zápasu se svým spoluhráčem nebo některé údery. Stejně tak, že je potřeba hrát se všemi soupeři s přístupem, že zápas může dopadnout jakkoli.

Vráťovi s Patrikou gratuluji k jejich výkonům.