Vojta s Tobíkem ve finále GPC U13

přidáno: 18. 5. 2017 14:13, autor: Lukáš Kurz
V sobotu 13. května se v půl 9 sešlo v hale Hamru na Braníku 11 Astráků, kteří bojovali o postupy na GPA U13. Náš oddíl reprezentovali: Aneta Osičková, Terka Pavelková, Nela Veverková, Sára Češková a Alenka Davídková, Vojta Havránek, Honza Urban, Lukáš Pavlica, Míša Moravec, Tobík Lecián a Marek Čepela.

Sobotní turnaj začal klasicky soutěží v mixech. Los našim nepřál a postupně se většina našich hráčů vyřadila navzájem. Nejprve hned v prvním kole na sebe narazil Míša s Alenkou a Marek se slečnou z Arionu, ze kterého odcházeli s vítězstvím Míša a Ája. V prvním kole si se svými soupeři také poradili Honza s Nelou, díky čemuž se mohli v jejich dalším zápase utkat s Vojtou a Terkou, kteří měli volné první kolo. Aneta s Tobíkem prošli bez větších problémů přes první dva soupeře a v dalším kole nastoupili také proti Vojtovi a Terce. Jediný pár, který se s ostatními nesetkal, byl Lukáš se Sárou, kteří ve druhém kole nestačili na dvojici z Radotína. Vojta s Terkou se přes velké astrácké „bitvy“ dostali až do semifinále, kde nestačili na prosecký pár – Rákosník, Nachtmanová – čímž získali bronzové medaile.

Další na řadu přišly dvouhry. V těch se našim tentokrát příliš nedařilo, ale mnozí předvedli bojovné výkony.  Na podzim na příštím turnaji to snad bude lepší!

Jako poslední se rozehrály čtyřhry. V těch dívčích nestačila Nela se Sárou na proseckou dvojici. Hned v dalším kole jejich prohru „pomstila“ Aneta s Terkou, které se probojovaly až do semifinále a získaly hezké třetí místo. V klučičím pavouku postoupili bez boje do druhého kola Míša s Markem, kde si se soupeři poradili ve 3 setech. V dalším kole narazili na Vojtu s Tobíkem, kteří se probojovali až do finále, kdejak jinak než ve třech setech na vítěze nestačili a umístili se tak na druhém místě. Honza s Lukášem nestačili v 2. kole na pár z Radotína a skončili tak těsně před branami semifinále.

Tentokrát tedy bez postupu na celostátní turnaj GPA, škoda některých nedotažených zápasů až do konce a zbytečných nevynucených chyb. Všichni vědí, na čem je potřeba zapracovat do příštích turnajů. Tak příště snad zacinká i nějaké to zlato!

Kačka
Comments