Už je rozhodnuto

přidáno: 19. 1. 2011 12:46, autor: Milan Maixner

Tento víkend jsme měli poslední kvalifikační turnaj před Mistrovstvím České republiky dospělých. I přesto, že byl turnaj až v Českém Těšíně, z důvodu touhy po účasti na MČR se dostavila téměř celá badmintonová špička. A to nejen česká, ale přijeli i hráči ze Slovenska.

Hráči z Astry byli ve všech disciplínách těsně na hranici mezi postupem a nemožností startovat na MČR. Proto byl tento turnaj tak důležitý. Některým z nás se podařilo uhrát hezký výsledkem, jako třeba mě s Terkou Lajdovou v dámském deblu, kde jsme se probojovaly do semifinále. Nebo Radkovi Gregorovi, který s Jirkou Provazníkem z Benátek se dostal mezi 8 nejlepších. Nakonec vše dopadlo dobře a i ti, kterým nepřál los, nebo zrovna neměli svůj den, se podařilo postoupit na MČR.

Na MČR postupuje 16 nejlepších v singlech a mixu a v deblu to je pouze 12 hráčů ze žebříčku. Kdo nemá přímý postup, může jít na krajský přebor, který bude tuto sobotu na Hamru v Braníku. V tuto chvíli má na MČR přímý postup z Astry v singlech mužů Lukáš Kurz, Pepa Kočí (i když nebyl v Těšíně), Michal Netík (je sice na žebříčku 17., ale po vyškrtnutí zahraničních hráčů dostane mezi 16 postupujících). Jakub Zahrádka a Dan Holec se díky postupu z kvalifikace a výhrou jednoho kola v hlavní soutěži dostali okolo 20. Místa na žebříčku, ale na postup to nestačí. Mohlo by jim to ale pomoct, aby nemuseli příště na kvalifikaci, což podle mě ocení. V singlu holek jsme si postup udržely já s Terkou, i když nám los úplně nepřál. Byl totiž stejný jako na dvou předešlých turnajích (Terka hrála s Martinou Vackovou a já se Zuzkou Pavelkovou). V deblu jsme se díky, již zmíněnému, semifinále dostaly mezi 12 postupujících (Terka je 12. :o) V mixu může vyrazit Radek Gregor, já sem si vybojovala postup díky semifinále v Těšíně, kde jsme spolu s Petrem Hoškem z Meteoru porazili první nasazený pár Drančák, Kollarová. A poslední želízkem v ohni bude ještě pár Jakub Zahrádka a Tereza Lajdová. V pánském deblu se nikomu nepodařilo dostat mezi 12 nejlepších, třeba budou mít štěstí v sobotu na přeboru a ještě postoupí :o)

Držme jim palce!!!
 
Eliška M.
Comments